Кабмін оприлюднив текст Стратегії розвитку розподіленої генерації до 2035 року
05.08.2024Кабінет міністрів оприлюднив текст Стратегії розвитку розподіленої генерації до 2035 року та операційний план заходів з її реалізації у 2024 – 2026 роках.
Основною перевагою розподіленої генерації, як зазначається у Стратегії, є будівництво та/або розміщення нових генеруючих потужностей на великій кількості майданчиків, які підключаються до розподільних мереж та є наближеними до споживача. При цьому ураження великої кількості відносно малопотужних електростанцій та установок зберігання енергії є значно складнішим завданням, ніж знищення відносно обмеженої кількості теплових електростанцій та гідроелектростанцій значної потужності, що дасть змогу мінімізувати втрати потужності в об’єднаній енергетичній системі України.
Серед іншого в документі дається перелік типів установок розподіленої генерації.
До об’єктів, які використовують природний газ як паливо, належать:
- газотурбінна установка;
- газопоршнева установка;
- когенераційна установка.
Використання відновлюваних газів, зокрема біометану, як палива замість природного газу в майбутньому дасть змогу класифікувати виробництво електричної енергії на газопоршневих та газотурбінних установках, зокрема когенераційних, як виробництво електричної енергії з відновлюваних джерел енергії, що сприятиме загальній декарбонізації енергосистеми
До об’єктів відновлюваної енергетики належать:
- вітрова електростанція;
- сонячна електростанція;
- біоенергетична електростанція;
- мала гідроелектростанція;
- установка зберігання енергії.
Ознайомитися з документами можна за посиланням.
Нагадаємо, раніше НКРЕКП опублікувала Реєстр об’єктів електроенергетики та установок, які використовують альтернативні джерела енергії.
Крім того, у липні 2024 року Верховна Рада нарешті запровадила пільги на ввезення в Україну енергетичного обладнання. Щоправда, у переліку пільгових категорій обладнання не були враховані установки, які використовуються у вітровій генерації. Тож Українська вітроенергетична асоціація закликає підтримати зареєстрований у ВР законопроєкт №11455, який виправить ситуацію.
Стати учасником
100 RE UA
Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!