“Зелений” день в Кабміні: уряд ухвалив кілька важливих для розподіленої генерації рішень
13.08.2024У вівторок, 13 серпня, Кабінет міністрів затвердив одразу кілька рішень, спрямованих на розвиток відновлюваної енергетики та розподіленої генерації.
По-перше, затверджений Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2030 року та план заходів з його реалізації.
Загалом частка ВДЕ у валовому кінцевому споживанні енергії у 2030 році становитиме 27%:
- у системах теплопостачання та холодопостачання – 33%;
- у виробництві електроенергії – 29%;
- у транспортному секторі – 17%
По-друге, встановлена додаткова річна квота виробників електроенергії з альтернативних джерел на 2024 рік та затверджений графік проведення пілотних аукціонів з її розподілу.
Додаткова квота визначена у розмірі 110 МВт:
- для СЕС – 11 МВт;
- для ВЕС – 88 МВт;
- для інших видів альтернативних джерел енергії – 11 МВт.
Аукціони мають бути проведені вже у жовтні-листопаді цього року. Планується, що перші об’єкти електроенергетики, введені в експлуатацію за результатами цих аукціонів, розпочнуть відпуск електричної енергії в мережу у 2025 році.
Для СЕС та ВЕС максимальна цінова пропозиція становить 9 євроцентів/кВт-год. Для інших видів альтернативних джерел енергії – 12 євроцентів/кВт-год. При цьому для генерації з використанням гідроенергії така цінова пропозиція стосується лише мікро-, міні- та малих ГЕС. І вона не стосується енергії з доменного та коксівного газів.
Крім того, уряд затвердив умови проведення конкурсу на будівництво генеруючих потужностей та виконання заходів з управління попитом.
Зокрема передбачається проведення конкурсів для будівництва об’єктів, потужність кожного з яких становить 5 МВт – 80 МВт. Загальна потужність конкурсу 700 МВт. Ввести в експлуатацію ці об’єкти мають до кінця 2027 року.
Гранична ціна закупівлі 1 МВт складає EUR 854 977,5.
Строк дії договору з НЕК “Укренерго” про забезпечення розвитку генеруючої потужності – більше 10 років.
До самого об’єкта генерації висуваються наступні вимоги: понад 20 років або 100 тис. годин гарантованої проєктної експлуатації, 8 годин гарантованої безперервної роботи, а також повна активація із зупиненого стану за 15 хвилин.
Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів оприлюднив текст Стратегії розвитку розподіленої генерації до 2035 року та операційний план заходів з її реалізації у 2024 – 2026 роках. Серед іншого в ній дається затверджений перелік типів установок розподіленої генерації.
Стати учасником
100 RE UA
Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!