Біогаз та біометан – потужні інструменти досягнення енергетичної незалежності
22.09.2021[:ua]
17 вересня у прес-центрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна”відбувся круглий стіл у рамках проекту Green Deal на тему “Український біометан: як розпорядитися потенціалом біоенергетики”.
Учасники: голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха, радник голови правління НАК “Нафтогаз України”з питань розвитку низьковуглецевого бізнесу та Європейського “зеленого” курсу Олексій Рябчин, Голова правління Global 100 % RE Ukraine Олександр Домбровський, а також заступник керівника водневого проекту РГК Ігор Гоцик.
Під час прес-конференції Олександр Домбровский детально розповів про технології отримання біогазу та біометану, відзначивши, що вони є складними та дорогими. За орієнтовними оцінками, запуск 1 Мвт потужності вартує 3 млн €. Але біогаз та біометан є безсумнівно надперспективними напрямами.
Голова правління UABIO та співзасновник нашої спілки Георгій Гелетуха розповів під час круглого столу про перспективи розвитку ринку біогазу в Україні. Зрушення відбуваються, але недостатньо стрімкі. Потенційно Україна може виробляти до 9,5 млрд м3 біометану на рік й, таким чином, замістити 25% та навіть більше природного газу. Позитивними факторами для розвитку ринку біогазу та біометану в Україні є величезні площі сільгосп земель та аграрний потенціал; розвинена газотранспортна мережа. Очікується, що біометан, вироблений в Україні, буде дешевшим, ніж в інших виробників, за рахунок цих конкурентних переваг, а це, в свою чергу, дає можливість стати вигідним експортером для ЄС. І цим, на думку пана Гелетухи, треба користуватись та на це орієнтуватись.
Запис прес-конференції за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=NzkhY97mH1E
[:]
Партнерський матеріал
Стати учасником
100 RE UA
Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!