ЗЕЛЕНИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ПЕРЕХІД ЯК СКЛАДОВА БОРОТЬБИ ЗІ ЗМІНОЮ КЛІМАТУ
06.10.2021[:ua]28 вересня АВЕ – Агентство з відновлюваної енергетики, Біоенергетична Асоціація України, наша «зелена» платформа Global 100RE Ukraine та Бізнес-школа МІМ провели круглий стіл “Зелений енергетичний перехід як складова боротьби зі зміною клімату”.
Круглий стіл проводився в рамках проєкту проєкту «Сприяння переходу України до «зеленої» енергетики», за підтримки Європейського Союзу та Міжнародний фонд “Відродження” в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.
Як вже було зазначено раніше, основною метою проведення заходу було створення нетворкінгу для всіх учасників процесу задля обговорення можливостей, проблем та викликів зеленого енергетичного переходу, аби розробити підґрунтя для подальшої роботи з впровадження проектів на базі ВДЕ в Україні.
Георгій Гелетуха, директор АВЕ та Голова Правління UABIO представив проєкт «Сприяння переходу України до «зеленої» енергетики» та результати його виконання. Окрім того, він представив для широкого загалу перші напрацювання ГО “АВЕ” у підготовці Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2030 року. Пан Гелетуха розповів також про конкурентоспроможність ВДЕ, цілі з ВДЕ в основоположних державних документах, частку ВДЕ за останні роки тощо.
Голова правління нашої платформи Олександр Домбровський ознайомив учасників круглого столу із баченням Global 100% RE Ukraine щодо зеленого енергетичного переходу та наголосив на тому, що він є необхідним з ряду неминучих економічних та екологічних проблем. «Оптимальним рішенням є синергетичний розвиток «зеленої» енергетики та енергоефективності, що призведуть до енергетичної незалежності та економічної безпеки.» – сказав Олександр Домбровський. За оцінками нашої платформи, до 2050 року реально перейти на 100% ВДЕ у виробництві електричної та теплової енергії , а до 2070 – повністю перевести транспортний та енергетичний сектори на екологічно чисті види енергії. За словами пана Домбровського, необхідною також є скоординована діяльність та діалог між державою та експертним середовищем задля прийняття правильних рішень, необхідних для розвитку енергетичного ринку.
Голова Правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков розповів під час своєї презентації про кількість об‘єктів, загальну встановлену потужність та сучасний стан вітроенергетики України. Пан Конеченков також оцінив виконання цілей НПД з відновлюваної енергетики станом на 2020 рік та яким має буде НПДВЕ на 2030 рік. Він також позитивно оцінив потенціал оффшорної вітроенергетики у шельфі Чорного моря. ?
Президент Української Водневої Ради Олександр Рєпкін , в свою чергу, розповів про те, в яких напрямах наразі ведеться активна робота щодо розвитку потенціалу водню в Україні. В першу чергу, це водень для транспорту, задля чого вже відбувається розвиток необхідної інфраструктури. «Водневі технології – це не про далеке майбутнє. Вже в наступні роки можуть розпочатись інфраструктурні роботи. Адже перші авто вже завезено». Також в рамках Міненерго відбувається робота над Водневою стратегією. Україна має значний водневий потенціал і може забезпечувати великими його обсягами ринки ЄС.
Менеджер програми ЄБРР “Сталі інновації в ланцюжках створення вартості в біоенергетиці України” Кирило Томляк детально ознайомив учасників круглого столу із деталями програми, її компонентами, необхідними критеріями для проектів та деталями технічної допомоги. Пан Томляк закликав учасників ринку подавати свої проекти.
Окрім того, із коментарями щодо теми дискусії виступили представники Міністерства енергетики України.
The main aim of the round table was to create the networking to discuss all the issues concerning the subject of the round table among the experts.
Стати учасником
100 RE UA
Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!