9–11 липня 2025 року у місті Рим (Італія) відбулася міжнародна конференція Ukraine Recovery Conference 2025 (URC2025) — ключова платформа для обговорення стратегії післявоєнного відновлення України.
Конференція зібрала понад 100 офіційних делегацій, 40+ міжнародних організацій та 2000+ учасників із різних країн світу. У межах події було підписано майже 200 угод і меморандумів на загальну суму понад 11 млрд євро.
Серед ключових тем конференції URC2025:
Зелена трансформація та індустріальне відновлення України
Енергетична стійкість регіонів України
Роль приватного сектору у післявоєнній економічній трансформації
Євроінтеграційні реформи, підтримка громад і місцевого самоврядування
Інвестиції у відновлювану енергетику, енергоефективність і інфраструктуру
В події взяли участь представники Global 100% RE Ukraine, зокрема Олександр Домбровський, голова правління Global 100RE Ukraine та CEO МХП Еко Енерджи, Андрій Конеченков, голова правління Українська Вітроенергетична Асоціація – УВЕА та член правління Global 100RE Ukraine, Олександр Рєпкін, віцепрезидент Українська Воднева Рада та член правління Global 100RE Ukraine, Поліна Казакевич, президентка Української Водневої Ради.Олександр Домбровський долучився до панелі «Investing in Energy Resilience and Recovery: How Ukraine’s Regions Are Driving the Green Transition» («Інвестиції в енергетичну стійкість і відновлення: як регіони України рухають зелений перехід»), організованої UNDP Ukraine / ПРООН в Україні спільно з Міністерство енергетики України та урядом Італії. Панель була присвячена інноваційним рішенням для регіонального енергетичного відновлення, зокрема залученню технологій та капіталу у децентралізовану генерацію та ВДЕ.Андрій Конеченков виступив на круглому столі «Technology and Capital for Recovery: Innovation as the Engine of Regional Energy Resilience» («Технології та капітал для відновлення: інновації як рушій регіональної енергетичної стійкості»), надавши оновлені дані про стан і перспективи вітрової енергетики в Україні:
700 МВт вітрових електростанцій — у процесі будівництва,
>200 МВт систем накопичення енергії (BESS) — будуються паралельно,
258 МВт нових ВЕС введено в експлуатацію з 2022 року, 50% з них — за підтримки міжнародних інвесторів.
«Український ринок вітроенергетики не виживає — він активний, розвивається та відкритий для бізнесу», — наголосив Андрій Конеченков.
Олександр Рєпкін був спікером панелі «Технології та капітал для відновлення: інновації як рушій регіональної енергетичної стійкості». Разом з Поліною Казакевич протягом основних сесій URC2025 вони зосереджували увагу на ролі водню у сталому енергетичному переході.
«Від декарбонізації промисловості до стабілізації регіональних енергосистем — водень пропонує не просто паливо, а шлях до стійкості, інвестицій та довгострокового зростання. Ми говоримо не лише про відбудову, а про переосмислення енергетичного майбутнього України», — підкреслив він.
Участь представників Global 100RE Ukraine на URC2025 — це частина системної роботи задля сталого та безпечного енергетичного майбутнього України. Ми активно формуємо внутрішній та міжнародний порядок денний сталого відновлення — через фаховий діалог, експертизу та проєктні ініціативи. Це внесок у конкретні рішення, що формують зелену трансформацію України — на рівні проєктів, партнерств та політик.Більше новин — на сайті 100re.org.ua
Партнерський матеріал
Стати учасником 100 RE UA
Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!