Списані вітряки з Нідерландів стануть ресурсом для української енергетики
Нідерландські компанії розпочали процес відновлення демонтованих вітрових турбін для їх подальшого постачання на українські енергетичні об’єкти. Замість утилізації обладнання, яке виводять з експлуатації через модернізацію місцевих парків, ці установки отримають друге життя в Україні.
Ініціатива набула особливої ваги на тлі руйнування великої генерації, повідомляє видання De Telegraaf. Децентралізовані джерела, зокрема вітрові станції, довели свою вищу стійкість до атак порівняно з великими централізованими об’єктами інфраструктури. Деякі компанії з Нідерландів уже здійснюють поставки такого обладнання для потреб українських підприємств.
- ▸списані турбіни проходять детальну технічну перевірку та ремонт у Нідерландах перед відправкою
- ▸відновлені установки здатні ефективно пропрацювати в нових умовах ще від 15 до 20 років
- ▸вартість такого обладнання значно нижча за нові аналоги, а логістика та монтаж займають менше часу
За оцінками фахівців, найближчими роками в Нідерландах планують демонтувати від 700 до 800 вітрових турбін, які є цілком придатними для повторного використання. Цей ресурс відкриває можливості для швидкого розгортання розподіленої генерації в українських громадах. Окрім передачі технологій, уряд Нідерландів також виділив 178 мільйонів євро для підтримки підготовки енергосистеми України до проходження зимового періоду.
Стати учасником
100 RE UA
Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!
