Три місяці поспіль сонце забезпечує понад 20% попиту на електроенергію в ЄС
У 27 країнах ЄС частка сонячної енергетики в попиті на електроенергію вперше перевищила 20% протягом трьох місяців поспіль. Масштаб змін найчіткіше демонструє Латвія: у червні сонячні станції покрили 49% усього внутрішнього попиту країни на електроенергію.
За статистикою платформи Energy-Charts від інституту Fraunhofer ISE, частка фотовольтаїки у 27 країнах Євросоюзу склала 20,3% у травні, 21,1% у червні та 21,5% у липні. Для порівняння: аналогічний період минулого року демонстрував показники в межах від 17,3% до 18,8%.
Низка європейських держав встановила власні історичні максимуми. Німецька енергосистема вперше перетнула позначку в 30%, утримуючи цей рівень усі три місяці з піковим липневим показником 31,6%. Швейцарія стабільно трималася вище 25%, а Австрія оновила рекорд до 23,3%. Високі результати також показали Іспанія та Греція, де сонячна генерація стабільно перевищувала 35% загального попиту. Болгарія, як і Німеччина, утримувала частку вище 30%.
Країни Балтії стали лідерами зростання. Після рекорду Латвії високі червневі результати зафіксували Литва з показником 44,7% та Естонія з 35,8%. Водночас Франція та Італія залишаються нижче середньоєвропейського рівня, досягнувши лише 14,6% та 19,5% відповідно.
Усі три нові значення Австрії перевищили її попередній рекорд у 20,3%, встановлений у червні 2025 року, коли країна вперше подолала двадцятивідсотковий бар’єр.
Стати учасником
100 RE UA
Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!
