Біогаз, енергетичні виклики та “зелена” лабораторія: про візит представників ЄС до “МХП Еко Енерджи”

26.03.2025
Новини

У вівторок, 25 лютого, до офісу компанії “МХП Еко Енерджи” завітала делегація Єврокомісії та Представництва ЄС в Україні. До зустрічі приєдналися представники МХП, зокрема заступник голови правління Юрій Мельник, а також директор Global 100% RE Ukraine Олексій Корчміт, голова UABIO Георгій Гелетуха та співзасновник телеканалу 100 GREEN Дмитро Васильєв.

З європейської сторони були:

  • Ян Дусік – заступник директора Генерального директорату з питань клімату Європейської комісії (DG CLIMA), Польща
  • Фаб’єн Порше – cпеціаліст DG CLIMA, Франція
  • Маркус Ліппольд – керівник енергетичної групи у відділі розширення Європейського Союзу (DG ENEST), Німеччина
  • Інгрід Сагер – спеціалістка DG ENEST, Австрія
  • Ліз Розенгольм – спеціалістка DG ENEST, Данія
  • Торстен Воллерт – радник з енергетичних питань Представництва ЄС в Україні, Німеччина
  • Арон Керпель-Фроніус – спеціаліст Представництва ЄС в Україні, Угорщина
  • Віталія Мудрук – спеціалістка з підтримки програм Представництва ЄС в Україні, Україна

Групове фото гостей МХП Еко Енерджи

Президент “МХП Еко Енерджи”, голова правління Global 100% RE Ukraine Олександр Домбровський розповів про МХП та “МХП Еко Енерджи”, як компанія прийшла до “зелених” проєктів, а далі розмова стосувалася ширшого кола тем: розвитку ВДЕ, виробництва біометану, проблеми державного регулювання сфери та тарифів, виклики, які постали перед Україною та Європою.

Крім того, Олександр Домбровський провів екскурсію родзинкою офісу – лабораторією “Green Innovation Lab”. Ми вже писали про неї у жовтні минулого року, коли компанія тільки обжилася у новому офісі, і за пів року лабораторія “МХП Еко Енерджи” стала ще кращою, ніж була. Окрім дослідження у сфері виробництва біометану, зокрема в рамках міжнародного проєкту BIOMETHAVERSE, в лабораторії працюють і з низкою інших напрямків. Зокрема вирощують хлорелу, досліджують методи біологічного очищення води, вирощують біомасу у спеціальних боксах-“пологові будинки” для біомаси, виробляють добрива на основі дигестату з біогазових комплексів та опікуються проблемою відновлення ґрунтів. А ще в рамках проблеми продовольчої безпеки вивчають потенціал інсект-технологій, зокрема виробництва протеїну з личинок комахи “чорна львинка”. І навіть роблять з них консервований корм для комахоїдних тварин.

Зазначимо, що з лаври “чорної львинки” отримують не лише протеїн, а й хітин, який активно використовується в медицині. Десятиліттями його видобували з панцирів крабів та креветок, проте їхній вилови зменшуються, тож треба шукати заміну.

Загалом зустріч вийшла дуже цікавою і жвавою. Гості активно цікавилися досвідом компанії та України загалом, ставили питання, порушували різні дотичні до обговорення теми.

Подивитися повний фоторепортаж можна на нашій сторінці у “Фейсбуці”.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!