Тому що Данія світовий лідер з виробництва вітрової енергії, а 60% виробництва всієї енергії країни припадає якраз на ВДЕ.Як Данія цього досягла і що Україна має взяти собі на озброєння?
1. Данія працює за методологією забезпечення безпеки постачання, що заснована на ймовірнісному підході. На відміну від усталеної методики за критеріями N-1/N-2, такий підхід є більш комплексним і охоплює увесь технологічний процес від виробництва електроенергії до її постачання безпосередньо споживачу.
2. Необхідні точні системи прогнозування виробітку СЕС і ВЕС для забезпечення балансової надійності енергосистеми на всіх етапах ведення режиму, оскільки таке прогнозування дозволяє знизити обсяг небалансів та, як наслідок, витрати на їх врегулювання.
3. У Данії є деталізований інтерактивний вітровий атлас, що допомає профільному Міністерству та інвесторам більш ефективно визначати пріоритетні місця для будівництва вітропарків та оптимальним чином роззосередити вітрову генерацію, наблизивши її до вузлів навантаження.
4. Максимальне залучення об’єктів ВДЕ до ціноутворення на ринку електричної енергії (участі в ринку на добу наперед, внутрішньодобовому і балансуючому ринках).
5. Будівництво стійких міжсистемних зв’язків та інтеграція до спільного ринку електроенергії країн ЄС й розвиток ефективної маневрової генерації;
6. Прозора аукціонна модель підтримки відновлюваної енергетики.
Партнерський матеріал
Стати учасником 100 RE UA
Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!