Енергокомітет ВР рекомендував ухвалити зміни законодавства щодо бронювання потужностей для вітрогенерації

23.07.2024
Новини

Комітет Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП рекомендував ухвалити у першому читанні законопроєкт №11392 щодо спрощення господарської діяльності.

Як передає Енергореформа, законопроєкт був зареєстрований у Раді 2 липня. Він передбачає низку нововведень, що стосуються приєднанням до мереж, вітрової генерації, створення геоінформаційних систем про всі мережі тощо.

Зокрема пропонується розширити можливості замовника приєднання до електромереж на здійснення самостійного будівництва необхідної для цього інфраструктури.

“Фактично надається право замовнику приєднання бути підрядником ОСР і виконувати роботи по станційній складовій, а лінійну складову й зараз можна забезпечити самостійно”, – пояснив голова комітету та автор законопроєкту Андрій Герус.

Також проєктом передбачене створення операторами системи передачі та системи розподілу єдиної, прозорої бази даних їхніх об’єктів, щоб було видно, на якій підстанції є вільні потужності. Такі геоінформаційні системи пропонується створити також для газових, теплових мереж та мереж водопостачання й водовідведення.

Крім того, законопроєктом пропонується надати можливість для вітрогенерації потужністю 20 МВт і більше бронювати потужність заздалегідь, “коли ще немає земельної ділянки”. Для цього необхідно буде відкрити депозит, кошти з якого будуть надалі використовуватися в рахунок приєднання до мереж. Герус пояснив, що таким чином інвестори матимуть можливість паралельно займатися і оформленням земельної ділянки, і підготовкою до будівництва, а депозит стимулюватиме використовувати видані технічні умови.

Також законопроєкт врегульовує питання стандартного приєднання, визначаючи у цьому понятті клас напруги 0,4 кВ. Водночас пропонується прибрати норму про скасування статусу активного споживача, генеруючі установки якого понад 1 МВт відпустили в мережу більш ніж половину обсягу його загального споживання. А також  не обмежувати коло споживачів, на яких поширюється механізм самовиробництва, тільки споживачами електроенергії з альтернативних джерел.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!