Українська платформа Global 100% Renewable Energy Ukraine була прийнята в якості Спостерігача до Глобального партнерства з біоенергетики (GBEP), стратегічним партнером якого є Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO).

Про це повідомив у Києві під час круглого столу «Український агросектор в умовах Європейського зеленого курсу: виклики та можливості» координатор ФАО зі зв’язків із урядом та донорами в Україні Міхаїл Малков. Пан Малков, вітаючи команду платформи Global 100% Renewable Energy Ukraine та Голову правління організації Олександра Домбровського, зазначив: «З великою радістю хочу повідомити про те, що платформа Global 100% Renewable Energy Ukraine була прийнята в якості Спостерігача до Глобального партнерства з біоенергетики, й відтепер представлятиме Україну в Партнерстві. Це засвідчує визнання потенціалу біоенергетики України, і тепер, завдяки участі Global 100% Renewable Energy Ukraine у GBEP, Україна матиме можливість міжнародної інтеграції для розвитку біоенергетики». 

Основними цілями Партнерства є організація, координація та імплементація цільових міжнародних досліджень, діяльність з розвитку, комерційна діяльність, пов‘язана з виробництвом, поставками, конверсією та використанням біомаси в енергетиці. 

Глобальне партнерство з біоенергетики фокусується на 3 стратегічних сферах: сталий розвиток, зміни клімату та енергетична безпека. 

Олександр Домбровський зазначив, що участь України в Глобальному партнерстві з біоенергетики особливо важлива з точки зору синергії аграрних інновацій та відновлювальної  енергетики, що дасть реальний шанс українському аграрному сектору для скорочення вуглецевого сліду продукції та адаптації до вимог Європейського зеленого курсу

Як раз ці питання і стали одними з основних під час дискусії на круглому столі «Український агросектор в умовах Європейського зеленого курсу: виклики та можливості», що відбувся 12 березня 2021 у м. Києві. 

Організаторами круглого столу виступили Українська асоціація бізнесу і торгівлі UBTA, ГС Global 100% Global 100% Renewable Energy Ukraine Ukraine та Міжнародний інститут менеджменту. 

Голова Правління Global 100% Global 100% Renewable Energy Ukraine Олександр Домбровський також відзначив, що це велика честь та водночас відповідальність для платформи бути представником України в GBEP: «Ми вважаємо місію GBEP дуже важливою та поділяємо погляди Партнерства щодо того, що подальший розвиток біоенергетики може суттєво вплинути на декарбонізацію, вирішення кліматичних викликів, продовольчу безпеку та сталий розвиток в цілому. Україна має надзвичайний аграрний потенціал та ресурси, саме тому галузь біоенергетики є дуже перспективною».

Нагадаємо, Global 100% Renewable Energy Ukraine – найбільше громадське об’єднання асоціацій, компаній, експертів та відповідальних політиків разом з громадянським суспільством, основна позиція якого полягає в необхідності 100%-го переходу на відновлювані джерела енергії.

Залучення української платформи до біоенергетичного партнерства глобального масштабу – істотний крок вперед як для Global 100% Renewable Energy Ukraine, так і для галузі біоенергетики України в цілому.