Газові трубопроводи

Опубліковано порядок митного оформлення біометану, що переміщується трубопроводами

10.09.2024
Новини

В офіційному віснику України опублікований наказ Міністерства фінансів України N°380 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з питань митної справи”.

Наказ був виданий ще від 1 серпня, а зареєстрований в Мін’юсті 15 серпня 2024 року. Після публікації, 10 вересня, він набуває чинності.

Документом визначається порядок митного оформлення біометану, що переміщується трубопровідним транспортом.

Пропуск біометану через митний кордон України трубопроводами здійснюватиметься на підставі:

  • періодичної митної декларації;
  • сертифіката відповідності критеріям сталості біометану;
  • документів, що підтверджують підключення виробника біометану до газотранспортної або газорозподільної системи з використанням автоматичного потокового приладу (автоматичного хроматографа), вузла обліку газу;
  • акта прийому-передачі виробленого біометану;
  • акта оператора газосховищ України про рух природного газу та/або біометану в газосховищах, що обліковується на рахунку зберігання замовника.

Випуск біометану у митний режим експорту через митний кордон України трубопроводами здійснюється на підставі:

  • додаткової декларації (додаткових декларацій) із зазначенням точних відомостей про обсяги біометану, переміщені через митний кордон України;
  • доказу сталості біометану (Proof of Sustainability);
  • загального акта прийому-передачі природного газу перевізниками;
  • довідки оператора ГТС України щодо обліку комерційних подач та відборів природного газу та/або суміші газів, біометану замовника (виробника біометану).
“Це критично необхідний крок, який дає змогу виробникам біометану здійснювати митне оформлення відновлюваного газу під час переміщення трубопровідним транспортом з України в країни ЄС, – пояснює на своїй фейсбук-сторінці Українська біоенергетична асоціація. – Для врегулювання питання митного оформлення біометану було залучено дуже багато фахівців як урядових, так і неурядових організацій. Це результат ефективної співпраці та далекоглядних рішень, які сприятимуть розвитку нашої економіки”.
Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!