Афіша Конференції з відновлення грунтів

Пів тисячі учасників, майже 30 спікерів: у Києві відбулася V Конференція з відновлення грунтів

11.12.2024
Новини

Підбиваємо підсумки 5-ї Міжнародної конференції з відновлення родючості ґрунтів.

Ця надзвичайно важлива для України подія організована компанією BTU Ukraine. Global 100% RE Ukraine виступили партнером, компанія “МХП Еко Енерджи” – генеральним партнером заходу.

Конференція вийшла надзвичайно насиченою. Цього року у фокусі уваги були:

  • Стан українських ґрунтів: яка ситуація далі і що робити.
  • Як адаптуватися до змін клімату (а вони впливають і на стан ґрунтів) та зменшити викиди парникових газів.
  • Що потрібно агросектору для відновлення земель і яка може бути роль держави
  • Конкретний досвід компаній: що вже робиться.
  • Зміни, необхідні на шляху євроінтеграції, та суто українські особливості.
  • Кадрове питання та освіта: хто має навчати нових фахівців, яка потреба в агрохіміках та ґрунтознавцях.

“Світ сьогодні змінюється надзвичайно швидкими темпами. І одним з ключових трендів є збільшення населення на нашій планеті. Станом на цю хвилину на Землі вже проживає більше 8,19 млрд людей. Це означає, що цих людей потрібно нагодувати – ми повинні думати про питання продовольчої безпеки. Цим людям потрібна енергія – ми повинні думати про питання енергетичної безпеки. У світі йдуть дуже непрості процеси глобального потепління – ми також повинні думати про навколишнє середовище. В основі вирішення цих проблем – і як нагодувати, і як забезпечити людей на нашій планеті, є земля”, – зазначив у вітальному слові Олександр Домбровський, президент “МХП Еко Енерджи”, генерального партнера заходу, та голова правління Global 100% RE Ukraine.

“Сьогодні питання дефіциту органіки стає з кожним днем все більшим і більшим. Не просто органічних добрив, а органіки ґрунту. Тому що під час бойових дій найбільша проблема не в забрудненні важкими металами чи іншими хімічними елементами – це можна почистити, – а в тому, що внаслідок вибухів через вплив високих температур відбувається випаровування органічної складової ґрунту. Ґрунт перетворюється на попіл, місячний ґрунт. А якщо не буде органічної компоненти, мікрофлори, там не будуть жити мікроби, то не буде і родючості”, – пояснив радник Голови Правління МХП з наукових питань, доктор біологічних наук Сергій Мельничук.

“За останні 130 років українські ґрунти вже втратили близько 30% гумусу, а рівень розораності сягає 54% і є одним з найвищих у світі. У 2021 році 51% опитаних аграріїв вже спостерігали процеси деградації на своїх ґрунтах”, – йдеться в Маніфесті BTU, яка виступила організатором конференції.

Для України питання родючості земель є особливо гострим. Адже ще одним, надзвичайно серйозним ризиком стала війна. “Кожен вибух – це миттєве руйнування верхнього родючого шару ґрунту, який формувався століттями. Це забруднення ґрунтового покрову – вміст важких металів перевищує фонові значення подекуди в 30 разів”, – йдеться у вже згаданому Маніфесті BTU.

Людмила Циганок, президентка Асоціації професіоналів довкілля, партнера Global 100% RE Ukraine, у своєму виступі торкнулася декілька важливих тем, факторів “на місцях”. Зокрема згадала про стан полезахисних смуг, значення яких для здоров’я землі важко переоцінити. Про необхідність утилізації відходів. Про нестачу фахівців довкілля, які можуть побачити проблему і допомогти її вирішити – їхня кількість у громадах за останні роки скоротилася у 10 разів. І нагадала про те, що держава має давати бізнесу не лише завдання, але й інструменти для їхнього виконання.”Коли ми говоримо про зміну клімату, згадується і карбоновий слід, і карбонові сертифікати, і безліч економічних механізмів. І це вкрай важливо. Але ключовим має бути те, що робимо ми всі. Громади сьогодні, в умовах децентралізації, мають величезну кількість інструментів, щоб допомогти ґрунтам бути здоровими”, – зазначила Циганок.

Додамо, що в до конференції долучилося понад 500 учасників, перед якими виступили майже три десятки фахових спікерів.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!