welcome image

Президент підписав закон про створення Держфонду декарбонізації

03.05.2023
Новини

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про створення Державного фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації.

“Закон дає “зелене” світло для створення в Україні спецфонду, який стане надійним і, що важливо, постійним джерелом фінансування численних проєктів і програм з енергоефективності у різних секторах економіки”, – пояснила глава Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Ганна Замазєєва.
Прийняте парламентом і президентом рішення – це знаковий крок, який підтверджує, що Україна дотримується глобального тренду декарбонізації попри будь-що, наголошується у повідомленні
Основні завдання фонду: підтримка державних програм енергоефективності, альтернативних джерел енергії та декарбонізації; залучення міжнародних кредитних коштів та грантів для реалізації інвестиційних проєктів; надійна окупність і повернення іноземних інвестицій і фінансових зобов’язань.
Фонд створюється за європейським принципом – “забруднювач платить”. Цей принцип відповідно до Регламенту ЄС про управління енергетикою і кліматичними діями передбачає цільове спрямування екологічних податків на енергоефективність та декарбонізацію і застосовується у 21 країні Європейського Союзу.
Очікується, що новостворений фонд стане дієвим механізмом для реалізації кроссекторальної політики енергоефективності та декарбонізації на рівні країни, громади, домогосподарства.
Кошти, які будуть акумулюватись до Державного фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації, буде спрямовано виключно на фінансування програм та заходів з енергоефективності, а саме:
• державних цільових програм у сфері енергоефективності, використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, декарбонізації;
• компенсацій, здешевлення кредитів та лізингових зобов’язань, залучених фізичними та юридичними особами на енергоефективні заходи, енергосервіс, “зелені” проєкти, скорочення викидів СО2;
• виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, отриманими державою на реалізацію інвестиційних проєктів у сфері енергоефективності, відновлюваної енергетики, декарбонізації.
Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!