Сонячні панелі

В США винайшли сонячні панелі з натурального волокна

12.09.2024
Новини

Міжнародна дослідницька група розробила сонячну панель, яка використовує задню панель з натуральної цеоліт-поліефірної смоли як альтернативу традиційним панелям з поліетилентерефталату (ПЕТ).

Інновація покликана зменшити вплив на навколишнє середовище задньої панелі з ПЕТ і поліпшити теплові та механічні властивості сонячного модуля. Підкладка з натурального волокна була виготовлена методом вакуумного лиття під тиском (VARTM), який, за словами вчених, забезпечує оптимальне терморегулювання та ізоляцію.

Дослідники стверджують, що використання натурального волокна, покритого цеоліт-поліефірною смолою, було ключовим фактором для підвищення продуктивності та зменшення накопичення тепла в панелях.

“Використання цеоліт-поліефірних композитів з натуральними волокнами забезпечує відмінну структурну цілісність, однорідність і надійність, – підкреслюють науковці. – Хоча початкова вартість може бути вищою, довгострокові переваги включають нижчі витрати на обслуговування та кращі експлуатаційні характеристики, особливо в суворих умовах”.

Процес VARTM використовується для полегшення потоку смоли у волокнистий шар, що міститься в прес-формі, вкритій вакуумним мішком. Після просочення композитну деталь має “затвердіти” при кімнатній температурі, іноді проводиться додаткове пост-затвердіння.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!