Ватикан побудує сонячну станцію замість “поля електросмогу”
04.07.2024Папа Франциск видав указ про створення поля сонячних панелей для забезпечення Ватикану електроенергією. Сонячну ферму мають побудувати у північному Римі на локації, яка довгий час була джерелом суперечок через випромінювання тамтешніх веж Ватиканського радіо.
Про це повідомляє Renewable Energy World.
Посилаючись на зобов’язання Ватикану в кліматичних угодах ООН щодо скорочення викидів вуглецю, Франциск доручив комісії ватиканських чиновників побудувати сонячну ферму в Санта-Марія-ді-Галерія. У своєму декреті він зазначив, що виробленої сонячної енергії буде достатньо для забезпечення не лише радіостанції, але й самої держави-міста Ватикан.
Територія Санта-Марія-ді-Галерія площею 430 гектарів має екстериторіальний статус. Вона з’явилася у 1957 році як база Радіо Ватикану. У той час Папська телерадіокомпанія передавала католицькі та ватиканські новини десятками мов по всьому світу за допомогою двох десятків коротко- і середньохвильових радіоантен.
У міру того, як колись сільська місцевість на відстані близько 35 кілометрів на північ від Ватикану розвивалася, мешканці почали скаржитися на проблеми зі здоров’ям, включаючи випадки дитячої лейкемії, в яких звинувачували електромагнітні хвилі, генеровані вежами. Ватикан довго наполягав на відсутності причинно-наслідкового зв’язку.
У 1990-х роках мешканці подали на Радіо Ватикану до суду, стверджуючи, що випромінювання перевищує встановлений італійським законодавством ліміт. Суд визнав передавач нешкідливим для здоров’я.
У 2012 році Ватикан оголосив, що вдвічі скорочує години трансляції з цієї локації, але не через проблеми зі здоров’ям, а завдяки технологічним досягненням в області інтернет-мовлення.
В останні роки екологічно свідомі Папи зробили турботу про навколишнє середовище своїм пріоритетом. За Папи Бенедикта XVI Ватикан встановив дах із сонячних панелей на своїй головній резиденції – це сталося ще 2008 року. За Папи Франциска, який написав цілу енцикліку про необхідність піклуватися про Боже творіння, Ватикан почав замінювати свій автопарк на електромобілі в рамках всеосяжного плану “Екологічне перетворення 2030”, який має на меті реалізацію вуглецево-нейтральних проєктів і технологій на території його міста-держави площею 44 гектари.
Стати учасником
100 RE UA
Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!