Виставка та конференція CISOLAR
08.07.2021[:ua]
6-8 липня відбулася конференція та виставка CISOLAR – один з провідних заходів, присвячених сонячній енергетиці в Центральній та Східній Європі. Заснована в 2011 році, CISOLAR стала масштабним майданчиком для зустрічей стейкхолдерів світового та місцевого ринків, діловою платформою та індикатором розвитку сонячної галузі на ринках Європи, що розвиваються.
Одним зі спікерів конференції був Голова Правління платформи Global100% RE Ukraine Олександр Домбровський.
Під час свого виступу він розповів про те, що рівно 3 роки тому у Львові під час конференції вони з Русланою анонсували створення нашої платформи. Й як тоді, так і зараз він лишається оптимістом, адже жодної альтернативи чистій енергії немає. Необхідно об‘єднуватись, аби разом досягти спільної амбітної мети.
У своїй промові пан Домбровський також розповів про інноваційну та «зелену» діяльність агроіндустріальногг холдингу «МХП», який проголосив ціль стати вуглецевонейтральним до 2030 року. Наразі активно розробляються проекти в галузях біо, сонячної та вітрової енергетики.
Одним з найбільш масштабних проектів в цій сфері є робота над біологічною метанізацією «зеленого» водню, заради якої компанія об‘єдналась в консорціум з 5ма великими європейськими компаніями. Біометан є повним аналогом природного газу, заплановані виробничі потужності якого становлять 8 млрд м3 на рік. Таким чином, можна позбутись залежності від імпортних енергоресурсів, на які щорічно витрачається 15 млрд $.
Із жалем можна констатувати, що проти ВДЕ ведеться гібридна війна з боку традиційного викопного палива, й ця проблема притаманна не лише Україні, а й ряду інших країн світу. Необхідні активні та рішучі дії, аби Україна перестала бути однією з найбільш брудних та енергозатратних економік світу.
Тим паче, ВДЕ для України є не менш традиційними за традиційні джерела енергії: вітряки у 1914 році виробляли майже стільки ж енергії, скількі сучасні ВЕС у 2021.
Завершуючи свою промову, Олександр Домбровський нагадав про те, що йдеться не лише про енергетику та екологію, а й про здоров‘я наше, наших дітей та онуків, а це – найважливіший стимул для рішучих змін!
Окрім того, в заході взяли участь засновники нашої спілки. Так, Президент Української Водневої Ради Олександр Рєпкін під час своєї промови зазначив : «Зараз є можливість зосередитися на виробництві альтернативних енергоносіїв. І я вважаю, що це питання потрібно частіше піднімати та обговорювати. Адже, по-перше, розвиток водневої енергетики допоможе Україні стати привабливою для міжнародних інвестицій, по-друге — істотно зменшить кількість шкідливих викидів.
У нас є достатньо можливостей та ресурсів, аби наша країна стала одним із топових експортерів новітнього енергоресурсу в Європі.»
Голова Правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков зосередився на тих проблемах, які сьогодні вже призупинили розвиток галузі і значно впливатимуть на подальшу реалізацію проєктів з ВДЕ у разі їх невирішення. “Будучи, в першу чергу, представником вітроенергетичного сектору і беручи участь у конференції присвяченій сонячній енергетиці, я хочу підкреслити, що сьогоднішня ситуація на українському ринку ВДЕ і усі ті проблеми, з якими гравці ринку борються сьогодні, доводять відсутність будь-яких розмежувань на ринку.» За словами пана Конеченкова, сьогодні усі джерела енергії рівно страждають від цих викликів, й тому важливо виступати єдиним фронтом та разом відстоювати інтереси ринку.
У виставці участь також взяли співзасновники Global 100% RE Ukraine – Асоціація сонячної енергетики України.
[:]
Стати учасником
100 RE UA
Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!