Плавучі вітрові турбіни в океані

За 15 років сумарна потужність офшорних ВЕС перевищить 520 ГВт

22.08.2024
Новини

Як передає reNEWS з посиланням на дані аналітичного звіту Rystad Energy, до 2040 року сукупна світова потужність офшорних вітрових установок, за винятком Китаю, перевищить 520 ГВт.

Європа відіграватиме у цьому зростанні вирішальну роль. Як очікується, до 2040 року на неї припадатиме понад 70% офшорних вітроенергетичних установок у світі.

Хоча з реалізацією проєкт після 2030 року очікуються деякі затримки, ймовірно, буде сильний поштовх до прискорення розгортання плавучих вітроенергетичних установок, потужність яких, за прогнозами, наблизиться до 90 ГВт до 2040 року. Великобританія, Франція та Португалія будуть в авангарді цього розвитку.

Азія також відіграватиме ключову роль у просуванні плавучої вітроенергетики як зрілої технології, і очікується, що до 2040 року цей регіон, за винятком материкового Китаю, отримає частку у 20% світових установок.

Хоча в секторі офшорних ВЕС останнім часом спостерігається зростання кількості оголошених проєктів, галузь стикається з обмеженнями в ланцюжку поставок, подібними до сегменту донних вітроенергетичних установок, де вітротурбіни встановлюються на стаціонарних фундаментах на мілководді. Ці проблеми можуть перешкоджати розвитку технології плавучих вітроенергетичних установок у короткостроковій перспективі, оскільки до 2030 року їхня потужність становитиме менше ніж 7 ГВт.

На ринку з фіксованою нижньою межею Rystad очікує, що трьома домінуючими гравцями стануть Великобританія, Німеччина та Нідерланди. Близькість цих країн до Північного моря та великі морські простори створюють міцний фундамент для успіху в офшорній вітроенергетиці, підкріплений їхніми планами щодо встановлення та досягнення нульового рівня викидів парникових газів.

За прогнозами, до 2040 року на ці три країни припадатиме в цілому 150 ГВт встановленої потужності, за ними йтимуть США з менш ніж 40 ГВт. Майбутнє американського ринку залежить від політичної ситуації в країні.

Довгостроковий прогноз Rystad Energy для сектору плавучих вітроенергетичних установок значно відрізняється від висхідної тенденції, що спостерігається на ринку вітроенергетичних установок з фіксованою нижньою межею.

З 2025 по 2030 рік Rystad очікує, що лише Азія та Європа будуть активно встановлювати плавучі вітроенергетичні потужності. До 2030 року в Європі буде встановлено майже 5 ГВт плавучих вітроенергетичних потужностей, тоді як в Азії, за винятком материкового Китаю, за прогнозами, буде встановлено ще 2 ГВт.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!