welcome image

7ий Український Газовий Форум

09.11.2021
Новини

[:ua]

27-28 жовтня 2021 року відбувся 7ий Український газовий форум. Це платформа, що збирає головних гравців східно-європейських газових ринків для обговорення нагальних питань, пов’язаних з біогазами, газовою політикою та газовою інфраструктурою. Особливо актуальним це є в контексті опалювального сезону та зростання цін на природний газ в усьому світі.
Але цього року особливий акцент зроблено на кліматичні аспекти трансформації газового сектору у контексті Європейського «зеленого» курсу, що є як ніколи нагальним, на геополітичні питання, такі як ризики обхідних потоків та місце України в Східно-Європейських газових хабах.
Голова Правління нашої «зеленої» платформи Олександр Домбровський модерував в перший день форуму панельну дискусію, присвячену організації ринку. Ця тема для нього є дуже актуальною, адже він був одним з розробників законодавства про ринок природного газу, що став необхідним інструментом для конкурентоспроможності та повноцінного функціонування ринку. Також пан Домбровський є одним з ініціаторів проведення першого газового форуму, а цього року входив до складу Міжнародного програмного комітету.
Дуже важливо через 6 років після відкриття ринку природного газу зрозуміти, як він працює для різних сегментів ринку, як функціонує біржовий механізм, як захищаються уразливі групи споживачів, чи з‘явилась справедлива конкуренція та чи зруйноване монопольне становище на ринку та ряд інших нагальних питань.
В рамках дискусії обговорювали тарифну політику, наслідки регулювання цін, питання біржової торгівлі газом, нормативних недоліків, інтеграції газових ринків України та СХ Європи,
Олександр Домбровський наголосив на тому, що ключова ідея такого важливого форуму полягає не в пошуці винних, а в пошуці шляхів подолання існуючих проблем та рішень для подальшого розвитку. Підсумовуючи результати обговорення, він відмітив, що енергетична система України є нестійкою до шокових факторів, а тому потребує негайної модернізації. Державі необхідно встановити справедливі та розумні правила гри.
Під час другого дня Українського газового форуму відбулась панельна дискусія «КЛІМАТ І ЗЕЛЕНА ЕНЕРГІЯ. ВІДНОВЛЮВАНІ ГАЗИ. БІОМЕТАН. МАЙБУТНЄ
СХІДНО-ЄВРОПЕЙСЬКОГО РИНКУ ГАЗУ ЗА УМОВ ЗМІНИ КЛІМАТУ» , участь в якій взяв Голова правління нашої «зеленої» платформи Олександр Добмровський. Він говорив про те, що природний газ має стати перехідним ресурсом, необхідним для процесу декарбонізації та бороттби з глобальним потеплінням. Але ми маємо пам‘ятати, що він не є відновлюваними. Також ми маємо пам‘ятати, що 70% викидів СО2 спричинені викопним паливом. Окрім того, Україна має зобов‘язання з декарбонізації, які вона має виконати.
На думку пана Домбровського, ключовою задачею є заміщення імпорту, адже тільки на імпорт природного газу ми витратили за роки незалежності близько 100 млрд дол. США. Й тут гарним інструментом може стати використання власного біогазу та біометану.
Голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха озпочав свій виступ зі слів про те, що можна відстежити позитивну тенденцію: минулого року під час 6го Українського газового форуму була панельна дискусія на цю саму тему, але вона була не такою жвавою, як цьогорічна, адже тоді тільки розпочались розмови про потенціал біометану в Україні. А цьогоріч вже навіть ухвалене необхідне для розвитку напряму законодавство, що не може не радувати. Він розповів, чому саме біометан, в чому його переваги та потенціал виробництва Україною.
Окрім того, в рамках дискусії українські та міжнародні експерти говорили про питання сертифікації біометану, собівартості виробництва та формування ринкової вартості на нього, необхідності національного реєстру біометану, питання інфраструктури тощо.

[:en]On the 27-28th of October 2021 an annual Ukrainian Gas Forum was held. It is the platform that brings together the main participants of Eastern European gas markets to discuss the most actual issues and find the necessary solutions.

This year a particular role was dedicated to the European Green Deal and global ‘green’ transition of energy sector, as well as to the geopolitical issues and the role of Ukraine in gas hubs of Eastern Europe.

During the first day of the forum the Chairman of the Board of our ‘green’ platform Oleksandr Dombrovskyi moderated the panel discussion dedicated to the market organization. This issue is very actual for him due to the fact that he was among the authors of the natural gas market legislation. Moreover, Oleksandr Dombrovskyi was one of the initiators og the 1st Ukrainian Gas Forum and this year was a member of the International Program Committee.

During the second day the Mr. Dombrovskyi took part in the session ‘Climate & Green Energy. Renewable Gases. Biomethane. Future of Eastern European Gas Market under Climate Changes‘.

[:]

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!