welcome image

AgroGreenDeal: баланс економіки, екології та енергетики

23.02.2022
Новини

[:ua]Сьогодні відбувся міжнародний форум «AgroGreenDeal-2022: екотрансформація агросфери та відповідальність громад», що проводили Професійна асоціація екологів України, Національний центр сталого розвитку, Всеукраїнська Асоціації ОТГ, видання «EcoBusiness» та агроіндустріальний холдинг МХП. Відбувався захід на базі Бізнес-школи МІМ.

Із вступним словом виступила Президент Міжнародного інституту менеджменту Ірина Тихомирова, яка відзначила, що в часи нестабільності та зовнішніх загроз ми маємо єднатись та працювати задля того, аби творити світле майбутнє, тому проведення такого заходу саме зараз є дуже важливим. «Чому МІМ є партнером форуму та що в нас спільного? Коли ми говоримо про освіту, то вона завжди спрямована у майбутнє – ми вчимось завтра, аби використати ці знання в майбутньому. Коли ми говоримо про Green Deal, то також говоримо про майбутнє. І нині думати, втілювати та наближати його таким, яким хочемо його бачити – це наше основне завдання, це найкраще, що ми можемо зробити в нинішніх умовах», – сказала пані Тихомирова.

Дуже важливо, що це вже 5-й захід на тематику сталого сільського господарства, що проводиться в МІМ спільно із партнерами, в тому числі із МХП.

Серед спікерів були представники уряду, профільних державних установ та асоціацій, аграрного бізнесу, громад та міжнародні експерти, які в рамках виступів та дискусій окреслили вектори та поділились кращим досвідом для екотрансформації агросектору.

Теми панельних дискусій були дуже важливими та нагальними, зокрема, спікери говорили про сталість та екологічність українського АПК як конкурентну перевагу на міжнародних ринках; про кращий міжнародний досвід екотрансформації агросектору; адаптацію сфери відповідно до кліматичних викликів; про екозаконодавстство; трансформацію продовольчих систем в Україні; енергоефективність в агросекторі; можливості біоенергетики для декарбонізації сільського господарства України тощо. Представники бізнесу поділились своїми бізнес-кейсами та планами з адаптації до ЄЗК.

Про можливості реалізації принципів Green Deal в АПК, а саме завдяки яким принципам, проектам та стратегіям Україна може досягти балансу економіки-екології-енергетики під час свого виступу розповів Президент «МХП Еко Енерджи», Заступник Голови Правління МХП та Голова Правління «зеленої» платформи Global 100% RE Ukraine Олександр Домбровський.

«В сучасних умовах геополітичних викликів та стрімкого зростання цін на енергоресурси проблеми екології не мають відійти на другий план, особливо в агросфері. Глобальний негативний вплив на довкілля за лише 2021 рік шокує. Лісів було втрачено понад 5 млн Га, земель еродовано – близько 7 млн Га, 9 млн т шкідливих речовин лише за останній рік спричинили непоправної шкоди довкіллю, а обсяги викидів СО2 становили 33 млрд т. Баланс між Екологією, Економікою та Енергетикою є надзвичайно важливим в аграрному секторі, адже 25% поверхні землі – це деградовані грунти. Щорічно світ втрачає 24 млрд т родючих грунтів, а Україна – 500 млн т. І, якщо цей тренд продовжиться, то до 2050 року 95% земної поверхні займатимуть деградовані грунти, а близько 1 млрд осіб ризикують стати кліматичними біженцями», – сказав Олександр Домбровський.

Про баланс Екологіїї, Економіки та Енергетики також дуже важливо говорити в контексті Європейського зеленого курсу. Його положення дуже сильно стосуються саме аграрної галузі, яка має трансформуватись відповідно до даної «зеленої» дорожної карти. І тут важливим елементом є «зелена» енергетика. «Окрім того, я неодноразово говорив про те, що ВДЕ – надважливий інструмент досягнення енергетичної незалежності. Це питання є як ніколи гострим в контексті загроз національній безпеці нашої держави, які ми відчуваємо сьогодні. Біоенергетика, що безпосередньо має відношення до сільськогосподарської сировини, має для цього значний потенціал. Наприклад, 5 т біомаси або 7 т курячого посліду можуть замістити 1000 м3 імпортованого природного газу.».

Завершив свій виступ Олександр Домбровський словами про те, що ми повинні змінити технології, аби розвивати «чистий» та «зелений» агробізнес. Однією з основ сильної економіки є розвинена агросфера: стала, зелена та технологічна.

Окрім того, із доповіддю про перспективи виробництва біометану в Україні виступив Голова Правління Біоенергетичної асоціації України та співзасновник платформи Global 100% RE Ukraine Георгій Гелетуха. Він зазначив, що переваги біометану є очевидними за рахунок того, що це – відносно дешевий відновлюваний газ, щорічний потенціал виробництва якого становить 10 млрд м3. Це, в свою чергу, сприятиме щорічному скороченню обсягів викидів СО2 на 20 млн т. Позитивним чинником для розвитку галузі пан Гелетуха назвав ухвалення відповідного закону наприкінці 2021 року. Він також відзначив, що напрямок біометану дуже цікавить інвесторів, які бачать в ньому перспективу. І в цьому контексті необхідною є співпраця з представниками агросектору, адже існує великий попит на сировину для того, аби виробляти біометан.

Про трансформацію продовольчих систем в Україні із детальною презентацією виступив голова аграрного комітету Української асоціації бізнесу і торгівлі пан Михайло Малков. [:en]On the 22nd of February the international forum “AgroGreenDeal-2022: eco-transformation of the agricultural sphere and community responsibility” that was held by the Professional Association of Ecologists of Ukraine, the National Center for Sustainable Development, the All-Ukrainian OTG Association, EcoBusiness and  MHP. The event was held on the basis of MIM Business School.

Among the speakers there were the representatives of the government, relevant government agencies and associations, agribusiness, communities and international experts, who in their speeches and discussions outlined vectors and shared best practices for eco-transformation of the agricultural sector.

During his speech, the Chairman of the Board of our ‘green’ platform Oleksandr Dombrovskyi poke about the possibilities of implementing the Green Deal principles in the agro-industrial complex, namely thanks to which principles, projects and strategies Ukraine can achieve the balance between Energy, Ecology and Economy. [:]

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!