Велика Британія - з Україною. Банер

Біоенергетична асоціація України візьме участь у програмі Innovate Ukraine

06.05.2024
Новини

Проєкт Асоціації “Розробка бізнес-моделі виробництва біометану в Україні” переміг у конкурсі “Innovate Ukraine – підтримка енергетичного відновлення України”.

Проєкт буде реалізовано впродовж двох років консорціумом компаній з України і Великої Британії: Marriott Davies Yapp LLP (UK), Rika Biofuel Developments LTD (UK), Regenerative Agriculture (Україна), SEC Biomass (Україна) та Біоенергетична асоціація України.

Сайт із деталями та презентацією – за посиланням.

Про проєкт “Розробка бізнес-моделі виробництва біометану в Україні”

Україна має невикористаний потенціал виробництва біометану у понад 20 мільярдів кубічних метрів/рік.

Основною метою проєкту є створення масштабованої бізнес-моделі виробництва біометану. Сектор перебуває на низькому старті свого розвитку.

Основні завдання проєкту:

  • Оцінка потенціалу виробництва біометану в Україні на основі наявної та потенційної сировини та розробка детальної карти територій, доцільних для виробництва біометану.
  • Розроблення бізнес-концепції передового виробництва біометану (12 ТЕО біометанових проєктів).
  • Доведення найбільш перспективних проєктів до стадії готовності до фінансування (4 проєкти).
  • Розроблення умов для експорту біометану з України до країн ЄС.
  • Створення передумов для використання біометану у транспортному секторі України (bio-CNG та bio-LNG).

Ці проєкти слугуватимуть прототипами для масштабованої бізнес-моделі, спрямованої на швидке зростання виробництві біометану в Україні. Передбачено розроблення комплексної стратегії розвитку сектору, яка задовольнятиме енергетичні потреби України та країн ЄС, базуватиметься на технологічних інноваціях, економічній життєздатності та екологічній стійкості.

Децентралізовані біометанові установки із щорічним виробництвом кожної до 5-10 млн кубометрів біометану зміцнять енергетичну стійкість України. У довгостроковій перспективі вони формують фундамент більш чистого та стійкого енергетичного комплексу.

Про Innovate Ukraine

Innovate Ukraine фінансується UK International Development та організований Посольством Великої Британії в Києві.

За результатами цього конкурсу були відібрані 13 інноваційних проєктів зеленої енергетики в Україні, які підтримає Велика Британія інвестиціями у розмірі 16 млн фунтів. Запровадження проєктів триватиме два роки.

Програма передбачає співпрацю між понад 50 британськими та українськими організаціями та залучить додаткові 5 млн фунтів від приватного сектору.

2 травня відбулося офіційне відкриття програми Innovate Ukraine із оголошенням проєктів-переможців конкурсу за участі міністра закордонних справ Девіда Кемерона, який особисто прибув до Києва, та міністра енергетики України Германа Галущенка.

 

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!