welcome image

BIOMETHAVERSE: Україна бере участь у масштабному проєкті, що має на меті збільшити потенціал біометану в Європі на 66%

13.04.2023
Новини

Про що проєкт?

Проєкт BIOMETHAVERSE (Демонстрація та ініціація виробничих інновацій у всесвіті біометану (BIOMETHAne uniVERSE) має на меті диверсифікувати технологічну основу виробництва біометану в Європі, підвищити його економічну ефективність і сприяти застосуванню технологій виробництва біометану. З цією метою буде продемонстровано п’ять інноваційних шляхів виробництва біометану в п’яти європейських країнах: Франції, Греції, Італії, Швеції та Україні.

Які цілі BIOMETHAVERSE?
✅ Збільшення потенціалу виробництва біометану на 66% до 2030 року.
✅ Створення 294 000 екологічних (зелених) робочих місць до 2030 року.
✅ Забезпечення скорочення викидів парникових газів на 113 млн тон CO2 до 2030 року.
✅ Зниження витрат на виробництво біометану на 13% – 44%.

??Проєкт співфінансується European Union in Ukraine.

Чому саме Україна?
Україна є одним із стратегічних партнерів проєкту та демонстраційним майданчиком. У проєкті бере участь компанія МХП Еко Енерджи на базі потужностей якої проводитимуться дослідження, а також команда Біоенергетична Асоціація України, експерти якої супроводжуватимуть проєкт.
Біогазовий завод МХП Еко Енерджи має встановлену електричну потужність 12 МВт, виробляє біогаз з 330 т/д курячого посліду та інших сільськогосподарських відходів, виробляючи 85 000 000 кВт*год електроенергії на рік.

Конфігурація заводу складається з дванадцяти реакторів (9 основних реакторів і 3 доброжувачів) об’ємом 90 000 м3 кожен.

ЧОМУ БІОМЕТАН?
Біометан є відновлюваним і екологічно стійким замінником природного газу. Це гнучкий носій енергії та палива, який може зберігатися та транспортуватися в межах наявної газової інфраструктури. Тому біометан має хороші можливості для сприяння досягненню кліматичних цілей та енергетичної безпеки.
Протягом останнього десятиліття виробництво біометану стабільно зростає. Загальний обсяг виробництва біометану в Європі в 2021 році склав 3,5 млрд кубометрів і, як очікується, зросте в найближчі роки, досягнувши 35 млрд кубометрів до 2030 року (Статистичний звіт European Biogas Association 2022).
Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!