ЄБРР профінансував 342 МВт сонця зі сховищем у Румунії
Європейський банк реконструкції та розвитку виділив 120 мільйонів євро на великий гібридний проєкт у Румунії. Це вперше, коли ЄБРР фінансує в цій країні гібридний проєкт, що поєднує сонячну електростанцію та систему зберігання енергії.
Фінансовий пакет отримала компанія Econergy для реалізації проєкту Părău 2 у румунському місті Брашов. Загальна потужність сонячної генерації становитиме 342 МВт, а система накопичення енергії матиме потужність 150 МВт та ємність 300 МВт·год. Загальна сума боргового фінансування досягає 229 мільйонів євро. Частка Європейського банку реконструкції та розвитку складається з кредиту категорії А на суму 57 мільйонів євро та кредиту категорії В на суму 63 мільйони євро.
Цей кредит категорії В включає 3,6 мільйона євро для забезпечення резервного фонду обслуговування боргу від комерційних банків Privredna banka Zagreb та NLB. У співфінансуванні також беруть участь Чорноморський банк торгівлі та розвитку, OTP Bank і Exim Banca Românească. Сонячна компонента цього гібридного об’єкта раніше забезпечила собі квоту обсягом 125 МВт у межах першого румунського аукціону за схемою контрактів на різницю, який загалом розподілив 432 МВт потужностей у 2024 році. Другий раунд цієї схеми розподілив понад 1,4 ГВт сонячних потужностей і розроблявся за технічної допомоги самого ЄБРР. Крім того, Intesa Sanpaolo та Exim Banca Românească спільно надають лінію на 25 мільйонів євро для покриття податку на додану вартість та акредитив на 9,5 мільйона євро для підтримки вимог контракту на різницю.
Компанія Econergy продовжує стратегію поєднання сонячних електростанцій із системами зберігання. Нещодавно розробник підключив до мережі станцію Iancu Jianu потужністю 59 МВт, до якої планують додати батарею на 35 МВт / 70 МВт·год, а її підключення до мережі очікують у другому кварталі 2027 року.
Джерело: PV-Tech
Стати учасником
100 RE UA
Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!
