welcome image

Кабінет Міністрів України схвалив Енергетичну стратегію України до 2050 року

02.05.2023
Новини

Документ відображає цілі Європейського зеленого курсу та базується на принципах комплексного підходу до формування та реалізації політики у сфері енергетики, створення умов для сталого розвитку економіки України.

 
“Відповідні цілі досягатимуться шляхом розвитку сучасної та безпечної атомної генерації, відновлюваних джерел енергії, модернізації та автоматизації систем передачі та розподілу”, − наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко.
 
У Стратегії, зокрема, враховані:
 
– наслідки повномасштабної війни російської федерації проти України, посилення ролі енергетичної безпеки та зміцнення стійкості енергосистеми;
 
− результати приєднання ОЕС України до європейської мережі операторів системи передачі електроенергії (ENTSO-E) та поглиблення інтеграції енергетичної системи України в загальноєвропейську;
 
− наявність новітніх технологій (зокрема, виробництво та використання водню в енергетичних цілях, малі модульні ядерні реактори, установки зберігання енергії тощо), технічні зміни в енергетичному секторі, світові тренди та інноваційні рішення, вимоги до екологічної безпеки згідно з нормами ЄС та прийнятим зобов’язанням України;
 
− міжнародні зобов’язання України щодо енергоефективності та використання ВДЕ, зменшення викидів парникових газів тощо;
 
− децентралізація генерації електроенергії по всій території країни для поліпшення стійкості та надійності енергозабезпечення.
 
Проєкт Стратегії підготовлений Міністерство енергетики України разом з енергетичними компаніями, зокрема, з Енергоатом, НЕК “Укренерго” – NPC Ukrenergo, Група Нафтогаз, ОГТСУ, Укргідроенерго та іншими, за підтримки уряду Великої Британії із залученням компанії KPMG.
 
У процесі підготовки проведені консультації з International Energy Agency (IEA), U.S. Department of Energy, Німецьким енергетичним агентством, Берлінською школою економіки та Данським енергетичним агентством.
 
Проєкт також був представлений European Commission.
Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!