Кабмін таки підвищив ціну електроенергії для побутових споживачів

31.05.2024
Новини

Уряд схвалив рішення про продовження дії положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електроенергії. Згідно з ним встановлюється єдина фіксована ціна електроенергії для індивідуальних та колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт-год. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду 31 травня. Тариф буде діяти до 30 квітня 2025 року. 

Протягом опалювального періоду (з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року) передбачено пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки, на рівні 2,64 грн/кВт год (при споживанні ними в цей період до 2000 кВт-год електроенергії на місяць).

“Нічний тариф” при встановленому двозонному лічильнику складатиме 2,16 грн за кВт-год.

Міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що через економічну ситуацію не може дозволити підвищення ціни на електроенергію для населення до ринкового рівня – майже 7,5 грн/кВт-год). Але й держава утримувати наднизьку пільгову ціну для всіх споживачів не має можливості. Попередній тариф у розмірі 2,64 грн покривав лише третину реальної вартості електроенергії.

Зазначимо, що раніше ЗМІ повідомили про можливість підвищення тарифу з 1 червня за іншою схемою. Плату за споживання до 100 кВт-год начебто планується залишити без змін – 2,64 грн/кВт-год, далі ж мав діяти новий тариф – 4,8 грн/кВт-год.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!