welcome image

Майбутнє енергоефективне відновлення Ірпеня

11.04.2023
Новини

[:ua]

У минулу п’ятницю, 7 квітня, Директор Global 100% RE Ukraine Олексій Корчміт презентував стратегію Фонду зеленого відновлення міст (Green3ReFund), яка розроблена в межах ініціативи Громадянська мережа ОПОРА.
В ідеї Фонду – значні капіталовкладення в громадський транспорт, мережі зовнішнього освітлення, інфраструктуру водопостачання та водовідведення, теплопостачання.

На зустрічі було обговорено декілька варіантів залучення позик з Фонду. За першим сценарієм – громада отримує позику з Фонду для енергомодернізації об’єктів, які є у безпосередньому розпорядженні позичальників – комунальні підприємства, ОСББ, ЖБК, управителі. За другим сценарієм – громада отримує позики з Фонду для КП “ЕСКО” на енергомодернізацію закладів соціальної сфери через укладення енергосервісних договорів (обумовлено неможливістю отримання позик бюджетними установами напряму). Будівлі бюджетних установ є пріоритетними об’єктами для капіталовкладень, зокрема через: скорочення видатків місцевого бюджету на утримання, потребу підвищення енергетичної безпеки, зокрема децентралізації тепло- та електрозабезпечення, а також досвід успішних проєктів з термомодернізації із доведеним скороченням енергоспоживання.

Головна відмінність даної моделі від благодійних фондів – прозоре залучення і використання коштів та постійне звітування (це головна умова іноземних донорів).

[:]

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!