welcome image

Міністерство енергетики України розробило та найближчим часом оприлюднить концепцію Державної цільової програми підтримки розподіленої генерації з відновлювальних джерел енергії (ВДЕ)

06.04.2023
Новини

[:ua]

Метою програми виступає будівництво об’єктів малої відновлювальної енергетики – сонячних та вітрових електростанцій разом з установками зберігання (УЗЕ) для забезпечення покриття власного споживання електроенергії об’єктами критичної інфраструктури та домогосподарствами, у тому числі, в автономному режимі не менше, аніж 4 години, та продажу «надлишку» на ринку.
Передбачається, що об’єкти критичної інфраструктури зможуть встановити відповідні установки до 500 кВт разом із УЗЕ ємністю: системи централізованого водопостачання, водовідведення, теплопостачання; об’єкти медичної сфери та критичні споживачі багатоквартирних будинків.
На першому етапі (2022-2025 роки) планується встановлення 200 тисяч об’єктів ВДЕ разом з установками зберігання у споживачів, на другому – (до 2030 року) до 1 мільйона таких об’єктів.
Правова та економічна основа функціонування малої розосередженої генерації з ВДЕ – модель Net Billing. Вона дозволить споживачам використовувати на власний розсуд електроенергію безпосередньо або шляхом завантаження в УЗЕ. У разі наявності надлишкової електричної енергії вона продається в мережу за ринковою ціною.
У міністерстві очікують, що прямий ефект від програми – це працююча критична інфраструктура в умовах графіків аварійних/погодинних відключень та децентралізована генерація, яку технічно складно та економічно недоцільно виводити з ладу ракетними обстрілами та дронами-камікадзе.

[:]

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!