#Ні_акцизу_на_ВДЕ

12.07.2021
Новини

[:ua]

Представники платформи «Global 100 RE Ukraine» звернулися з листом до Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова та парламентських Комітетів з питань фінансів, податкової та митної політики; з питань енергетики та ЖКП з питань екологічної політики та природокористування щодо неприпустимості введення акцизного податку на “зелену” електроенергію.

1 липня 2021 року в першому читанні за основу був прийнятий проект Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень” (№ 5600 від 02.06.2021, внесений на розгляд Верховної Ради України Кабінетом Міністрів України). Серед інших змін, законопроектом запропоновано запровадження акцизного податку у розмірі 3.2% на продаж електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії.

Зазначені зміни погіршують регуляторне середовище для діяльності виробників електричної енергії з ВДЕ, оскільки призводить до збільшення розміру податкових зобов’язань та фактичного вилучення частини їх доходу.

Вкотре хочемо підкреслити, що прийняття запропонованих змін і законопроекту №5600 як такого свідчитиме про ігнорування державними органами України як чинного законодавства, так і зобов’язань перед інвесторами в ВДЕ та міжнародною спільнотою, які були взяті на себе чинним складом Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України. Така ініціатива завдасть подальшої шкоди інвестиційному клімату України та унеможливить залучення коштів в нові енергетичні та екологічні проекти.

Просимо народних депутатів України врахувати позицію представників галузі відновлюваної енергетики та профільних асоціацій під час підготовки законопроекту № 5600 від 02.06.2021 до другого читання та вилучити положення щодо введення акцизного податку на “зелену” електроенергію з тексту законопроекту з метою збереження інвестиційної привабливості України, зменшення викидів парникових газів в нашій країні, недопущення масштабних позовів проти України в інвестиційних арбітражах та виконання Україною своїх міжнародних кліматичних зобов’язань.

 

З текстом листа можна ознайомитись тут: Спільний лист щодо ЗП 5600 по акцизу від Global 100 RE

[:en]The representatives of Global 100% RE Ukraine sent an official letter to all the authorities concerned with its possition that the implementation of excise on the renewables was impossible and that such act would make the sector  development impossible. [:]

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!