#Ні_гібридній_війні_проти_ВДЕ

21.07.2021
Новини

[:ua]

Представники платформи “Global 100%RE Ukraine” звернулись до Президента України Володимира Зеленського у зв’язку з тим, що вбачають вкрай високі ризики у неоголошеній гібридній війні, що ведеться протягом останніх кількох років проти сектору ВДЕ в Україні, та відсутності належної реакції держави на дану ситуацію.

По-перше, 2 червня 2021 року, Кабінетом Міністрів України зареєстровано у Верховній Раді України  законопроект No 5600 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень”, який, зокрема, пропонує ввести акцизний податок на продаж електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) на рівні 3,2%. 1 липня 2021 року Верховна Рада України прийняла даний законопроект у першому читанні. 

По-друге, Європейський Банк Реконструкцій та Розвитку та міжнародна фінансова організація NEFCO офіційно відмовились інвестувати в нові проекти “зеленої” енергетики в Україні. Таку ж позицію зайняли деякі національні банки, а саме Ощадбанк, Укргазбанк, Приватбанк та Укрексімбанк.

По-третє, досі не затверджено Другий Національно визначений внесок України до Паризької угоди (НВВ2).

По-четверте, Міністерство юстиції України вже отримало повідомлення про перший арбітраж проти держави Україна у зв’язку з порушенням договору до Енергетичної хартії (1994). Мова йде про невиконання державою взятих на себе зобов’язань по забезпеченню вчасних та повних виплат виробникам з ВДЕ по  “зеленому” тарифу за поставлену в мережу електроенергію у 2020 році.

По-п’яте, Конституційний суд України досі не виніс рішення по конституційному поданню 47 народних депутатів щодо визнання неконституційними окремих положень Законів України щодо встановлення “зеленого” тарифу.

Стає зрозумілим, що в Україні сьогодні проводиться свідома потужна PR компанія проти ВДЕ, з широким залученням народних депутатів та посадовців, результатом якої вже стало породження  негативного іміджу сектору в очах  суспільства.

Ми, представники платформи “Global 100%RE Ukraine”, просимо  Президента України Володимира Зеленського особисто вплинути на ті виклики, які постали перед сектором відновлюваних джерел енергії та на відповідні державні органи влади, які свідомо ведуть Україну по хибному шляху, врозріз з міжнародними зобов’язаннями та гарантією підтримувати вигідний бізнес-клімат в країні.

 

З текстом листа можна ознайомитись тут: Лист Президенту України щодо гібридної війни проти ВДЕ

[:en]The representatives of Global 100% RE Ukraine addressed an official letter to the President of Ukraine with a request to protect the ‘green’ energy sector from the hybrid war held against it and to take necessary action in order to develop clean energy development in Ukraine.[:]

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!