welcome image

Підписання угоди про співпрацю з німецькими асоціаціями відновлюваної енергетики як важливий крок реформування української енергетичної сфери

09.04.2023
Новини
Сьогодні у пресцентрі Interfax-Ukraine відбулася пресконференція експертної платформи Global 100% RE Ukraine на тему “Підписання угоди про співпрацю з німецькими асоціаціями відновлюваної енергетики як важливий крок реформування української енергетичної сфери”.
Georgii Geletukha, голова Біоенергетична Асоціація України у своїй доповіді звернув увагу на те, що для здійснення експорту біометану, над чим, за його словами, наразі працюють перші проєкти з виробництва цього відновлюваного газу, потрібно внести кілька технічних правок до нормативної бази, зокрема, додати слово біометан до мандата енергетичної митниці, а також передбачити в постанові про заборону експорту природного газу можливість експорту біометану.

Андрій Конеченков, голова правління Українська Вітроенергетична Асоціація – УВЕА пояснив, що для децентралізації енергосистеми і для виробництва «зеленого» водню нам потрібні законодавчі зміни. Нам потрібно, щоб держава відповідала за ті меморандуми, які вона підписує, в тому числі, це стосується і меморандуму, який було підписано у 2020 році, і який мав відновити подальший розвиток «зеленої» енергетики, повернути борги, розрахуватися за поставлену в мережу «зелену» електроенергію. Поки ми не закінчимо цей процес, буде дуже важко залучати інвесторів в Україну. Сьогодні ми не можемо гальмувати ці питання, ми не можемо гальмувати зміни в законодавстві.

 

Голова правління Global 100% RE Ukraine Aleksandr Dombrovskyy наголосов, що наразі збудована ще за СРСР централізована енергосистема втратила актуальність з обстрілами її російськими загарбниками і зараз постала гостра необхідність її децентралізувати: електро, газову, теплову. І це повинно мати зовсім іншу філософію і концепцію того, що ми називаємо енергобезпекою України.
Олексій Корчміт, директор Global 100% RE Ukraine повідомив, що німецько-українське енергетичне партнерство має на меті створення фонду “зеленого” оновлення України, який буде спрямовувати інвестиції з Німеччини на підтримку “зеленої” трансформації України. Такий фонд може бути створено вже в червні поточного року, і, на думку німецьких партнерів, він має базуватися на співфінансуванні та наданні гарантій повернення інвестицій.
Висловлюємо вдячність за інформаційну підтримку заходу Interfax-Ukraine Marina Zgarda.
Запис пресконференції можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/live/RNCGLecqvfs?feature=sha
Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!