Біогазовий комплекс

Профільний комітет ВРУ погодив важливі законопроєкти, що матимуть вплив на сектор біоенергетики

23.04.2024
Новини

В понеділок, 23 квітня, комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг розглянув кілька законопроєктів, що стосуються енергетичної галузі.

Перший з них – про внесення змін до Закону України “Про нафту і газ” щодо визначення критичних сховищ газу та критичних магістральних трубопроводів транспортування газу. Три інші так чи інакше сприятимуть “зеленому переходу” в Україні.

Обов’язкова частка рідкого біопалива в автомобільних бензинах

Законопроєкт № 3356-д про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту:

– передбачає запровадження обов’язкової частки вмісту рідкого біопалива (біокомпонентів) в обсягах бензинів автомобільних не менш ніж 5%, а також імплементацію критеріїв сталості для рідкого біопалива (біокомпонентів) та біогазу, призначеного для використання в галузі транспорту.

“За” проголосував 21 член комітету. Законопроєкт рекомендований до другого читання.

Створення реєстру установок, що використовують біопаливо

Законопроєкт №9597 про внесення змін до Закону України “Про альтернативні види палива” щодо створення реєстру установок, що використовують біопаливо як єдиний вид палива.

– передбачає створення реєстру установок, що використовують біопаливо (включаючи біогаз, біометан), з метою звільнення їх від сплати податку на викиди двоокису вуглецю.

“За” проголосували 20 членів комітету. Законопроєкт рекомендований до першого читання.

Нульовий екологічний податок для установок на біопаливі

Законопроєкт №9596 щодо встановлення ставки нуль гривень екологічного податку за викиди двоокису вуглецю для установок, якими здійснюються такі викиди в результаті спалювання біопалива.

– передбачає скасування зазначеного податку для суб’єктів, що використовують біопаливо.

“За” проголосували 17 членів комітету. Законопроєкт рекомендований до першого читання.

Детальніше – у дописі Біоенергетична Асоціація України.

Засідання комітету можна подивитися за посиланням.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!