RE-start на Берлін: Global 100 RE Ukraine взяло участь в зустрічі підготовці до URC2024

22.05.2024
Новини

В рамках підготовки до Міжнародної конференції з відновлення України Ukraine Recovery Conference – URC2024 представники профільних асоціацій та бізнесу провели онлайн-дискусію щодо німецько-українського співробітництва в галузі відновлюваної енергетики. Озвучені на зустрічі тези та ідеї будуть використані для формування порядку денного URC2024.

Захід організували Німецька Федерація з ВДЕ, Global 100% RE Ukraine, Німецько-українське енергетичне партнерство та Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

Стефан Франц, модератор заходу, GIZ:

“Сьогоднішнім заходом ми хочемо об’єднати гравців приватного сектору та гравців у сфері відновлюваної енергетики з України та Німеччини, щоб порушити ключові питання, вимоги та пропозиції, які мають бути обговорені на конференції URC у Берліні.Ми хочемо зібрати інформацію від приватного сектору, від компаній, гравців на місцях, які дійсно знають, що потрібно зараз, щоб зробити свій внесок у політичний міжурядовий діалог на конференції URC”.

Олександр Домбровський, голова правління громадської спілки Global 100 RE Ukraine, президент “МХП Еко Енерджи”:

“У нас була дуже хороша динаміка для розвитку всіх напрямків відновлюваних технологій в Україні. Але з початком російської агресії проти України все змінилося. За останні місяці енергосистема України зазнала найбільшої шкоди з початку повномасштабної війни з Росією. Ми вже втратили 8 ГВт потужності в системі”.

Також Олександр Домбровський акцентував на важливості використання сучасних систем накопичення енергії, інтелектуальних мереж та штучного інтелекту для децентралізованої та розподіленої генерації, виробництва зеленого водню, зеленого аміаку та зеленого метанолу.

“Ми з вами живемо в дуже складний, але водночас дуже цікавий час. Оскільки ми маємо технологічну зелену революцію, ми повинні одночасно захищати Україну від російської варварської агресії і боротися з глобальним потеплінням, щоб дати шанс жити нашим дітям, онукам і майбутнім поколінням”.

Давід Ведеполь, виконавчий директор Німецької асоціації сонячної енергетики:

“Україна поряд з багатьма позитивними моментами має велику кількість добре підготовленої кваліфікованої робочої сили, має відповідну освіту інженерів, електриків та інших спеціальностей, необхідних для розвитку відновлюваної енергетики. Але для масового розгортання, для масштабування потрібно більше. І для цього потрібен час”.

Він закликав знайти способи залучити у галузь більше жінок – як у Німеччині, так і в Україні.

І звернув увагу на дефіциті трансформаторів всіх видів, причому не тільки в Україні, а й у всій Європі.

Олександр Подругін, заступник голови Правління УВЕА та регіональний менеджер в Україні від NOTUS Energy Deutschland.

“Нам потрібно виокремити Україну із загальної інвестиційної політики і прийняти підвищені ризики для певних інвестицій приватного сектору, які зараз є критично важливими для України. А енергетика є критично важливою для України зараз. Отже, ключовою перешкодою для запуску проєктів з відновлюваної енергетики в масштабах, необхідних для України, є відсутність відповідної фінансової та комерційної структури. Необхідно створити міст між готовими до реалізації проєктами, доступними в Україні, та коштами, доступними для України”.

Йоахім Гольдбек, генеральний директор Goldbeck Solar та президент BSW Solar:

“У нашій команді є багато українських колег. І вже за кілька тижнів після початку війни ми зрозуміли, що Україну доведеться відбудовувати. І вона буде відбудована за допомогою Німеччини та Європи. І особливо в енергетичному секторі. І в енергетичному секторі, дуже ймовірно, вона буде перебудована на основі відновлюваних технологій, оскільки газ і нафта закінчуються, а ядерна енергетика має свої ризики, як усім відомо, особливо в Україні. Тож, зрештою, з’явиться новий великий ринок”.

Карін Франзен, проєктна директорка Німецько-українського енергетичного партнерства:

“Ми відновлюємо активи для електроенергетичного сектору – тут я маю на увазі інфраструктуру, мережі – зокрема завдяки пожертвам німецьких компаній. Але у нас також є друга складова – це закупівельна кампанія, де ми оголошуємо тендери на закупівлю конкретних товарів, що входять до переліку надзвичайних ситуацій, який оприлюднює Міненерго, на міжнародному ринку. І ми, як Секретаріат, підтримуємо цей процес”.

Юлія Рибак, радниця міністра енергетики України та співкерівниця Німецько-українського енергетичного партнерства.

“У нас буде багато оголошень від потенційних інвесторів щодо відновлюваних джерел енергії. Конференція буде надзвичайно насичена позитивними меседжами про те, що Україна об’єднана, як ніколи. Ми дійсно отримуємо велику, безпрецедентну підтримку від наших міжнародних партнерів, особливо від німецького уряду, німецького бізнесу. І ми можемо зробити наше відновлення. Ми можемо відновити нашу країну і здійснити наш зелений перехід”.

Нагадаємо, Ukraine Recovery Conference – 2024 відбудеться у Берліні 11-12 червня. Global 100% RE Ukraine відкриє проведе свій захід в рамках Конференції 10 червня.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!