СИНЕРГІЯ ПРОФІЛЬНИХ АСОЦІАЦІЙ ДЛЯ ЕКОТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ

12.10.2021
Новини

[:ua]

21 травня на засіданні засновників платформи Global 100% RE Ukraine були підведені підсумки роботи за минулий період, обговорено плани на майбутнє, проекти, що будуть найближчим часом реалізовані. Усі засновники висловилися зі своїми ідеями та пропозиціями щодо подальшої роботи та ініціатив Global 100% RE Ukraine.
Голова Правління Олександр Домбровський закликав учасників платформи до проведення спільної активної діяльності, адже лише виключно в синергії можна вирішити такі глобальні питання, як екологічні виклики та кліматичні зміни. «Усі учасники та асоціації є самодостатніми та потужними, а об’єдналися ми задля того, аби стати ще сильнішими».
Також Олександр Домбровський виразив свої сподівання на те, що у 2021 році будуть зняті обмеження через пандемію й з’явиться можливість проведення більш оффлайн-заходів.
Олександр Домбровський представив презентацію із результатами діяльності спілки, а також розповів про медіа-активність платформи та основні інструменти, що були використані задля цього.
Після цього можливість обмінятися думками та висловити свої пропозиції мали усі учасники засідання.
Людмила Циганок, Президент Професійної асоціації екологів України, під час свого виступу акцентувала увагу на важливості інформаційної політики платформи, адже дезінформація та нестача якісної та перевіреної інформації є дуже істотною перепоною на шляху до втілення «зелених» проектів та екологічної грамотності населення. Важливим є донесення до широких верств населення наслідків бездіяльності та деструктивних для навколишнього середовища дій. Окрім того, пані Циганок виступила із пропозицією сформувати спільну позицію від основних стейкхолдерів та фахових асоціацій для Уряду та інших профільних керівних установ стосовно основних нагальних проблем із пропозиціями щодо їхнього вирішення.
Олександр Рєпкін, Президент Української водневої ради, наголосив на тому, що платформі необхідно шукати такі формати організації роботи, які б дозволили менше залежати від державних установ, зокрема, одним із варіантів є грантова діяльність. В якості прикладу таких ініціатив пан Рєпкін назвав іхній спільний проект із Українською вітроенергетичною асоціацією, юридичною компанією «Астерс» та Інститутом відновлюваної енергетики НАН України, а саме Білу книгу «Офшорна вітроенергетика та «зелений» водень: відкриття нових меж енергетичної потужності України».
Олексій Корчміт, Голова Української асоціації енергосервісних компаній, висловив сподівання, що платформа Global 100% RE Ukraine може стати джерелом масштабної екотрансформації країни. Також він наголосив, енергоефективність – це не тренд, а життєво потрібний напрям задля скорочення неефективних витрат бюджету на енергоносії. Асоціація ЕСКО працює над розробкою інструментів для підвищення енергоефективності, що дозволять збільшити залучення інвестицій. Один з таких інструментів – це Фонд декарбонізаціі, що має стати надійним джерелом масштабної трансформації.
Важливо, що з нами на онлайн-зв’язку були наші співзасновники Віктор Куртєв та Андрій Конєченков (Президент Української вітроенергетичної асоціації), які фізично не змогли бути присутніми, бо знаходились у відрядженні в Одеській області, де відвідали ряд потужних українських об’єктів ВДЕ. Але завдяки діджиталізації, що лежить в серці глобальних трансформацій, фізична відстань не є перепоною, й вони змогли взяти участь в нашому засіданні та фаховій дискусії. Символічно, що пан Куртєв, засновник ГС «Центр розвитку Бесарабії» був з нами на прямому включенні як раз з серця Бесарабії.
В режимі оффлайн із промовою виступив Георгій Гелетуха, Голова Правління Біоенергетичної асоціації України. Його основні позиції полягали в тому, що медіа-діяльність Global 100% RE Ukraine є потужним інструментом інформаційної політики спілки, саме тому на цьому треба робити особливий акцент. В реалізації проектів суттєву підтримку може становити грантова діяльність. Серед основних питань в галузі, що потребують негайного вирішення, на думку пана Гелетухи, варто виділити необхідність конкретної зеленої енергетичної стратегії до 2050 року, запуск аукціонів на підтримку ВДЕ та запуск аукціонів на підтримку маневрових потужностей.
Основні тези Артема Семенишина, Директора Асоціації сонячної енергетики, полягали в тому, що необхідною є комунікація з молодими науковцями, адже саме від них у великій мірі залежить вирішення кліматичних викликів в майбутньому. Не менш важливим, на його думку, є регіональна діяльність платформи, йдеться, зокрема, про проведення серії форумів по ОТГ з метою популяризації тем екології, клімату, відновлюваної енергетики, енергоефективності тощо.
Із промовою також виступив Олександр Ксенофонтов, чоловік та продюсер Руслани Лижичко – Глобального амбасадора відновлюваної енергії, яка як раз на момент зборів перебувала на Євробаченні в Роттердамі. Отже, завдяки сучасним технологіям, ми віртуально побували не лише в сонячній Одеській області, а й в Нідерландах. Офіс Амбасадора відновлюваної енергії є переконаним, що роль ВДЕ в кліматичному порядку денному займає одне з фундаментальних місць й треба робити все можливе задля якомога швидшого повномасштабного переходу на «зелену» енергію.
Важливо, що до засідання долучились партнери платформи Global 100 RE UA : Бізнес-школа МІМ, Українська асоціація виробників біоетанолу, Нафтогазбудінформатика та інші.
Завершив засідання Олександр Домбровський: «Я лишаюсь екооптимістом. І ще раз наголошую на тому, що суть платформи полягає в тому, аби ми мотивували, підтримували один одного в системній діяльності та разом вирішували нагальні проблеми всіх «зелених» напрямів нашої країни».

[:en]On the 12th of May the Annual Meeting of Founders of Global 100% RE Ukraine was held. During this meeting the founders of the platform discussed the results of its activities during the year and plans and projects for the following year.

[:]

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!