сонячна панель

У Бородянці відбудований дитячий садок обладнають сонячними панелями

24.04.2024
Новини

18 квітня 2024 року, Галина Шмідт, членкиня Правління УВЕА та віцепрезидентка Всесвітньої вітроенергетичної асоціації (WWEA), підписала тристоронній Меморандум про співпрацю з Бородянською селищною радою та благодійною організацією “Відважних”. В рамках партнерства на даху відбудованого бородянського дитсадка “Піноккіо” буде встановлено малу сонячну електростанцію.

Дитячий садок “Піноккіо” був сильно пошкоджений внаслідок вторгнення росіян з часу звільнення Бородянки відновлювався завдяки допомозі благодійників, зокрема й з Литовської Республіки. До відкриття дитсадку 1 вересня 2024 року вирішено забезпечити його енергетичну автономність.

За словами Галини Шмідт, сонячна система запрацює вже до кінця травня 2024 року і забезпечить не просто незалежне електропостачання дитячого садочку, але й економію коштів, що зазвичай спрямовувались на оплату електропостачання.

“В цьому дитсадку буде встановлено сонячну систему потужністю 11 кВт. Система є технічно “розумною” адже не просто генерує електроенергію від сонця, але й накопичує її в акумуляторі для живлення об’єкта в менш сонячні години, – розповів голова Правління УВЕА Андрій Конеченков. – Завдяки цій системі і діти, і батьки цього дитсадку на реальному прикладі зрозуміють наскільки ефективним є використання місцевих енергоджерел: сонця, вітру. Розвиваючи децентралізовані джерела енергії ми не лише допомагаємо національній енергосистемі, але й стаємо незалежними від імпорту палива з країни-агресора”.

Обладнання сонячними панелями стало можливе завдяки благодійній ініціативі УВЕА та WWEA “Renewables4Ukraine” і фінансової підтримки фінської неприбуткової організації “EKOenergy”. Раніше мобільні сонячні системи були також передані Ірпінському міському центру первинної медико-санітарної допомоги, Козинецькій амбулаторії сімейної медицини в селі Козинці Бучанського району, Ірпінському ліцею інноваційних технологій “ІЛІТ” та встановлено на даху дошкільного відділу “Джерельце” Ірпінської гімназії “Освіта”.

Відеорепортаж з бородянського Пінокіо дивіться за посиланням.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!