У Європі вітряки виробили електроенергії більше за вугілля

11.01.2024
Новини
За останній квартал 2023 року європейські виробники електроенергії вперше виробили більше електроенергії за допомогою вітру, ніж за рахунок вугілля, що стало ключовою віхою для регіональних зусиль з переходу на енергетику.
За даними аналітичного центру Ember, комунальні підприємства Європи виробили рекордні 193 терават-години (ТВт-год) електроенергії від вітрових станцій у період з жовтня по грудень 2023 року порівняно з 184 ТВт-год на вугільних електростанціях.
Виробництво вітрової енергії протягом останнього кварталу 2023 року було приблизно на 20% більше, ніж у тому ж кварталі 2022 року, і відбулося, незважаючи на значний спад у секторі вітрових установок у 2023 році через високі витрати на робочу силу, матеріали та фінансування.
У найближчій перспективі виробництво вугільної електроенергії в Європі також може зрости в міру відновлення промислової активності, але якщо енергетичні компанії продовжуватимуть запланований шлях розвитку, схоже, що в довгостроковій перспективі вітрова енергетика затьмарить вугільну енергетику в структурі виробництва електроенергії в Європі.
Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!