Логотип UABIO: напис на зеленому тлі

UABIO закликає НКРЕКП розрахуватися із виробниками електроенергії з біомаси та біогазу

28.05.2024
Новини

Біоенергетична асоціація України звернулася до НКРЕКП з вимогою врегулювати розрахунки з виробниками електричної енергії за “зеленим” тарифом з використанням біомаси та біогазу як палива.

Відповідну заяву Асоціація розмістила на своїй фейсбук-сторінці.

Як йдеться у заяві, рівень розрахунків ДП “Гарантований покупець” покупець перед виробниками електроенергії з біомаси та біогазу у квітні 2024 року становив близько 70%, а у першу декаду травня 2024 року – близько 40%.

Рівень розрахунків погіршився у зв’язку із втратою чинності наказу Міністерства енергетики України “Про розрахунки з виробниками за “зеленим” тарифом”. І це може призвести до повної зупинки виробництва електричної енергії з декількох причин.

Це не дає можливості оплатити доставку палива (становить 70-80% від “зеленого” тарифу) та профінансувати заготівлю сировини та її цілорічне зберігання, інші технологічні процеси, а також утримувати велику кількість персоналу.

При цьому виробники електроенергії з біомаси досі сплачують нелогічний податок на викиди СО2 та ЄСВ на працівників.

У разі вимушеної зупинки підприємства зазнають значних збитків, будуть порушені канали для заготівлі сировини та терміни сплати податків. Також є загроза втрати значної кількості робочих місць. Для відновлення роботи, наприклад, біогазових станцій знадобиться від 4 до 6 місяців.

Аби уникнути цього, Асоціація закликає внести зміни й доповнення до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 25.02.2022 року № 332 “Про забезпечення стабільного функціонування ринку електричної енергії, у тому числі фінансового стану учасників ринку електричної енергії на період дії в Україні воєнного стану”.

 

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!