welcome image

Україна до 2030 року може зробити понад половину своєї енергетики «зеленою»

17.04.2023
Новини

Україна до початку наступного десятиріччя може довести до 50 відсотків частку «зеленої» енергії у загальному енергопостачанні та навіть перевищити цей показник.

«Я переконаний, що до 2030 року ми маємо можливість отримати більше 50% чистої енергії для кінцевого споживача», – сказав голова правління Global 100% RE Aleksandr Dombrovskyy, додавши, що держава поставила перед собою достатньо амбітні цілі та рухається до них попри війну, яка не просто не зупинила процес, але навпаки стимулює рухатися швидше.
Він зауважив, що такий прогноз є оптимістичним, адже для цього необхідні передумови: якщо Україна переможе швидко та почнеться відновлення, а правила для економічного розвитку будуть «правильними» – не буде корупції, не буде монополій, а буде економічна децентралізація – не тільки енергетична, але й інвестиційна. Для держави дуже важливо створити правила гри, які не будуть порушуватися, не будуть змінюватися, які дадуть можливість інвестувати, розвивати швидко цей ринок.
«Ми можемо виробляти власні енергетичні ресурси. Україна має 100-відсотковий шанс бути однією з найінноваційніших, технологічно розвинених країн у світі», – переконаний голова правління Global 100% RE. Україна, за його словами, має колосальний потенціал: окрім сонця та вітру, як одна з найпотужніших аграрних держав, Україна має також достатню кількість відходів і сировини, щоб виробляти власний біогаз, біометан, зелений водень тощо.
Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!