welcome image

Україна ухвалила держстандарт про закачування біометану в газові мережі

09.05.2023
Новини

Держпідприємство Національний орган стандартизації ДП “УкрНДНЦ” ухвалило державний стандарт із закачування біометану в розподільчі й магістральні газові мережі, розроблений на основі стандарту ЄС.

“Це базовий технічний стандарт ЄС, що використовується для визначення вимог до якості біометану та вмісту в ньому хімічних сполук. Тепер ДСТУ EN 16723-1:2023 “Природний газ і біометан у транспорті та біометан для закачування в мережу природного газу” став частиною українського законодавства”, – повідомили в РГК, яка ініціювала та профінансувала розробку документа.
Як наголосили ініціатори держстандарту, уніфікація вимог до якості біометану з європейським стандартом є важливим кроком для створення умов для експорту біометану до країн Європи та подальшої інтеграції газових ринків.
“Біометан є стійким декарбонізованим видом енергії і Україна, перебуваючи на початку розвитку ринку, має закладати фундамент розвитку відповідно до прийнятих стандартів ЄС”, – пояснили в РГК.
За словами експертів ініціативи, біометан через своє походження містить компоненти, яких немає в природному газі – наприклад, кремній, амоній, фторовані сполуки, які можуть впливати на газорозподільну систему.
“Українське законодавство донедавна не враховувало ці специфічні якості біометану”, – зазначили організатори держстандарту.
Розробку стандарту виконав технічний комітет зі стандартизації Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу за участю фахівців АТ “Житомиргаз” і технічного комітету РГК.
Документ набуде чинності з 1 листопада 2023 року.
Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!