+42 градусиі випалена земля: наслідки змін клімату

Уряд затвердив Національний план з енергетики та клімату

26.06.2024
Новини

Кабінет Міністрів схвалив Національний план з енергетики та клімату (НПЕК) на період до 2030 року.

Як повідомляє пресслужба Міністерства економіки України, відповідне рішення ухвалили на засіданні 25 червня.

НПЕК є стратегічним документом, який спрямований на узгодження екологічної, енергетичної та економічної політики для сталого розвитку України.

Україна розробила НПЕК відповідно до вимог Регламенту (ЄС) 2018/1999 та з урахуванням найкращих практик країн–членів ЄС, у рамках своїх зобов’язань як договірної сторони Енергетичного Співтовариства та у процесі набуття членства в ЄС.

Основні цілі НПЕК:

  • скорочення викидів парникових газів на 65% порівняно з рівнем 1990 року;
  • досягнення 27% частки відновлюваних джерел енергії у загальному кінцевому енергоспоживанні;
  • поглиблення диверсифікації джерел і шляхів постачання енергоресурсів – не більше 30% від одного постачальника;
  • первинне споживання енергії не більше 72,224 млн т н.е., кінцеве споживання енергії 42,168 млн тонн нафтового еквівалента.

Основними міжнародними партнерами у створенні Національного плану стали Секретаріат Енергетичного Співтовариства та Європейська Комісія, які надавали консультації та коментарі протягом всього процесу формування НПЕК. Посольство Великобританії в Україні, Net Zero World Initiative та Програма розвитку ООН забезпечили підтримку розробки плану. Команда, що працювала над документом, складалась із представників аналітичного центру DiXi Group, Інституту економіки та прогнозування НАН України та незалежних експертів.

Нагадаємо, що раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд сприятиме створенню альтернативної генерації в Україні.

Також зазначимо, що травень 2024 року став дванадцятим поспіль найгарячішим місяцем на планеті в історії спостережень. В цей місяць глобальна середня температура була на 1,52°C вищою за доіндустріальний середній показник 1850-1900 років, і це був одинадцятий місяць поспіль (з липня 2023 року), коли температура була на рівні або вище 1,5°C. При цьому укладачі Паризької кліматичної угоди у 2015-му сподівалися утримати приріст температуру в межах 1,5-2°C.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!