Прем’єр-міністр пообіцяв сприяти альтернативній генерації в Україні

03.06.2024
Новини

Уряд сприятиме створенню альтернативної генерації в Україні. Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив на своїй офіційній Телеграм-сторінці.

“Заслухав доповіді Першої віцепрем’єр-міністерки Юлії Свириденко та Міністра енергетики Германа Галущенка. Розглянули можливість скасування ввізного мита й ПДВ на все енергетичне обладнання та комплектуючі до нього, а також спрощення митних процедур для його ввезення. Це дасть можливість громадянам і бізнесу забезпечити себе альтернативними джерелами енергії. Зі свого боку Уряд працює над децентралізацією енергосистеми. Говоримо з партнерами про поставки дизель-генераторів, когенераційних установок, мобільних котелень – насамперед для прифронтових регіонів”, – йдеться у повідомленні.

Також Шмигаль заявив, що дав доручення опрацювати питання надання пільгових кредитів на генеруюче обладнання. А Міненерго доручено спільно з партнерами опрацювати питання щодо встановлення газопоршневих установок у кожному обласному центрі.

Нагадаємо, 31 травня уряд підвищив ціну електроенергії для побутових споживачів до 4,32 грн/кВт-год. Тариф буде діяти до 30 квітня 2025 року. 

Для споживачів, які використовують електроопалювальні установки, протягом опалювального періоду (з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року) передбачено пільговий тариф у 2,64 грн/кВт-год (при споживанні до 2000 кВт-год електроенергії на місяць). “Нічний тариф” при встановленому двозонному лічильнику складатиме 2,16 грн/кВт-год.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!