battery storage

В США працює вже майже 16 ГВт систем накопичення енергії

27.06.2024
Новини

На кінець 2023 року компанії США повідомили про експлуатацію 575 батарей загальною потужністю 15 814 мегават. Управління енергетичної інформації США (EIA), виходячи з планів енергокомпаній, очікує, що до кінця 2028 року потужність акумуляторів у США зросте більш ніж удвічі, до 35 953 МВт.

Про це свідчать дані попереднього щорічного звіту EIA про електрогенератори, пише POWERGRID.

Згідно з документом, енергокомпанії все частіше використовують акумулятори для забезпечення стабільності енергосистеми та арбітражу, тобто накопичення електроенергії в періоди низьких цін та віддачі у мережу в періоди високих розцінок.

Основним видом використання 10 487 МВт потужності акумуляторів є саме арбітраж, що робить його найбільш поширеним видом використання виробленої енергії. Комунальні підприємства заряджають акумулятори, купуючи електроенергію в періоди низьких цін, а потім продають її, коли ціни на електроенергію зростають.

Також компанії можуть використовувати акумулятори для підвищення надійності електромережі, зокрема для підтримки частоти, що є найпоширенішим випадком використання ємності акумулятора у списку допоміжних сервісів.

Інвестори вже вклали мільярди доларів у розвиток акумуляторних батарей, щоб заробити на досить бурхливому ринку, який, втім, здебільшого базується на спекулятивних можливостях. Проте ринки розвиваються повільно, зазначають автори статті, що призводить до зростання невизначеності щодо подальшого шляху.

У Каліфорнії бум акумуляторів спричинений як амбітними державними програмами закупівель, так і ринковою структурою, яка дозволяє акумуляторам підтримувати саме потреби у енергозабезпеченні, а не бути “відкинутими” до “допоміжних сервісів”.

Разом з цим, у штаті відзначають виклики для сонячної енергетики, пов’язані із поглибленням “качиної кривої” (демонструє коливання попиту на електроенергію від традиційних електростанцій з полудня до пізнього вечора, коли попит на енергію все ще високий, а сонячна генерація вже знизилася), але сприятлива ринковою структурою створює неабиякі економічні можливості.

У Техасі, другому за величиною ринку акумуляторних батарей у США, розробники акумуляторів, за підтримки мільярдних приватних інвестицій, стікаються до ERCOT (Electric Reliability Council of Texas, Inc., яка управляє електричною мережею штату, – Ред.), частково – завдяки сприятливим правилам отримання дозволів та підключення, які перетворили Техас на теплицю для чистої енергетики.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!