Вперше в історії людства супутник передав сонячну енергію з космосу на Землю

20.02.2024
Новини

Вчені здійснили видатне досягнення інженерії та фізики: вони успішно передали сонячну енергію із супутника на орбіті на станцію на Землі. Це перша в історії подібна демонстрація, яка відкриває нові можливості для майбутнього чистої та сталої енергетики.

Експеримент був проведений групою дослідників з Каліфорнійського технологічного інституту (Caltech) у співпраці з indie Semiconductor, Лабораторією реактивного руху NASA (JPL), Amazon Web Services і стартапом GuRu Wireless, Inc., афілійованим з Caltech.

Місія під назвою Space Solar Power Demonstration (SSPD-1) була запущена 3 січня 2023 року за допомогою ракети SpaceX Falcon 9, яка доставила супутник на низьку навколоземну орбіту. Після двох місяців випробувань і калібрування команда змогла успішно продемонструвати передачу енергії з космосу на Землю, що стало важливою віхою в галузі космічної сонячної енергетики.

Команда розробників SSPD-1 сподівається подолати ці виклики і прокласти шлях до широкомасштабного розгортання космічної сонячної енергетики в майбутньому. Їхня кінцева мета – створити сузір’я супутників, подібних до SSPD-1, які зможуть передавати на Землю енергію, достатню для забезпечення 10 000 домогосподарств.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!