welcome image

Виробники ВДЕ нарешті отримали можливість тимчасового виходу з БГ «Гарантованого покупця»

27.04.2023
Новини

Регулятор остаточно затвердив норму, яка врегульовує процедуру входу та виходу суб’єктів господарювання, у тому числі об’єктів електроенергетики, яким встановлено «зелений» тариф, з балансуючої групи «Гарантованого покупця».

Відповідна постанова була прийнята на засіданні 25 квітня.

Водночас, в Регуляторі зазначили, що всі пропозиції, в тому числі і від державного підприємства, були опрацьовані. «Всі зауваження та пропозиції були опрацьовані в рамках обговорення, але потім «Гарантований покупець» надав лист, за рамками обговорення, з точки зору застереження, що виходячи з балансуючої групи «ГарПока» окремі субʼєкти можуть залишати боргові зобовʼязання. Контраргумент від департаменту – в рамках нашого Порядку прописана норма, яка зазначає, що призупинення участі в балансуючій групі не призупиняє будь-які взаємозобовʼязання, тому в рамках судової практики компанії можуть вирішувати ці питання», – зазначив член НКРЕКП Дмитро Коваленко.
«Після прийняття Закону виникла необхідність удосконалення порядку купівлі гарантованим покупцем електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 26 квітня 2019 року № 641, в частині визначення положень в правилах функціонування балансуючої групи гарантованого покупця, які врегульовуватимуть процедуру входу та виходу суб’єктів господарювання, у тому числі об’єктів електроенергетики, яким встановлено «зелений» тариф, з балансуючої групи гарантованого покупця. Ураховуючи викладене та беручи до уваги необхідність зменшення навантаження на тариф ОСП завдяки виходу з балансуючої групи гарантованого покупця виробників за «зеленим» тарифом, Департаментом енергоринку розроблено проєкт постанови НКРЕКП «Про затвердження Змін до постанови НКРЕКП від 26 квітня 2019 року № 641», – йшлося в обґрунтуванні до проєкту постанови.
Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!