welcome image

World Wind Energy Association представила звіт за 2022 рік

25.03.2023
Новини

[:ua]

У 2022 р. розробка нових установок вітряних турбін по всьому світу значно сповільнилася. Усупереч прогнозам багатьох експертів у 2022 р. додана потужність досягла лише 88,6 гігават після майже 100 гігават роком раніше.
За деякими винятками, майже всі ринки не досягли своїх прогнозів на 2022 рік. Основною причиною цьому є проблеми в ланцюгах постачання вітряних турбін і несприятлива політика.

Які ринки показали себе найкраще?

Китай, як світовий ринок номер один, спостерігав значне зростання, хоча й значно менше, ніж у 2021 році. Слабкий рік вітроенергетики також можна спостерігати на решті п’яти найбільших вітрових ринків у США, Німеччині, Індії та Іспанії.

Америка
На американському континенті спостерігався досить слабкий розвиток, окрім США (8,8 ГВт нових потужностей), Канада додала один 1 ГВт, тоді як Бразилія стала беззаперечним провідним ринком у Південній Америці.

Африка
Енергія вітру все ще відіграє незначну роль у більшості африканських країн, хоча великі вітряні електростанції сьогодні можна знайти в півдюжині африканських країн. Великі інвестиції в нові турбіни відбулися в провідній вітроенергетичній країні, Південній Африці, яка додала 0,4 ГВт на тлі серйозної енергетичної кризи.

Азія
В Азії Китай продовжує відігравати власну роль із доданими 49 гігаватами нової потужності, що значно менше, ніж у 2021 році, а також нижче очікувань експертів у 2022 році. Проте на країну все ще припадає 55% обсягу ринку нових турбін і 42% світової вітроенергетичної потужності. Більше зростання очікується в 2023 році.
У деяких азіатських країнах, зокрема у В’єтнамі та Пакистані, спостерігалися високі темпи зростання, тоді як у Японії та Південній Кореї у 2022 році результати були гіршими ніж минулого року.

Європа
Європа має нового лідера з нових установок: Фінляндія додала 2,4 ГВт у 2022 році, за нею йдуть слідом Сполучене Королівство та Німеччина, які продемонстрували дуже схоже зростання, кожна з них додала 2,3 ГВт.

[:]

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!