

Як біогаз і біометан допоможуть декарбонізувати сектор теплопостачання?
22.09.2023У документі досліджені особливості та шляхи застосування біогазу та біометану для потреб теплопостачання.
ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?
‼️ Найбільшими споживачами енергії в ЄС, на частку яких припадає 42% загального споживання та 36% викидів СО2, є будинки.
♻️ Лише 23% первинної енергії надходить із відновлюваних джерел.
У контексті переходу до кліматично-нейтрального будівельного сектору, біогаз та біометан є простим у запровадженні та економічно ефективним рішенням.
🏘️ Теплом, отриманим від спалювання цих газів, можна обігрівати об’єкти житлової та нежитлової інфраструктури. Котельні можуть розташовуватися або безпосередньо на місці, або бути під’єднаними до будівель через мережу централізованого теплопостачання.
⚙️ Для локального виробництва тепла можна використовувати таке енергоустаткування: когенераційні мініустановки, установки із паливними комірками або комплексні системи, такі як котел на біометані разом із електричним тепловим насосом.
👏 Біогаз і біометан є конкурентоспроможними відновлюваними джерелами теплової енергії, які можуть бути використані для потреб опалення такими способами:
- Подача біометану (біогазу, збагаченого до рівня природного газу) у газорозподільну систему, та його використання як палива для високоефективних газових котлів та гібридних теплових насосів у приватних і багатоквартирних будинках.
- Постачання тепла в центральну тепломережу від когенераційних установок, що працюють на біометані.
У сільській місцевості, де немає доступу до газотранспортних систем, біогаз можна спалювати безпосередньо, без конверсії в біометан, подаючи отримане тепло в локальну тепломережу. - Застосування зрідженого біометану та диметилового етеру, що виробляється з відновлюваних джерел, мешканцями приватних будинків, що не під’єднані до газорозподільної системи (заміна мазуту або LPG).
Стати учасником
100 RE UA
Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!