Як біогаз і біометан допоможуть декарбонізувати сектор теплопостачання?

22.09.2023
Новини

У документі досліджені особливості та шляхи застосування біогазу та біометану для потреб теплопостачання.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

‼️ Найбільшими споживачами енергії в ЄС, на частку яких припадає 42% загального споживання та 36% викидів СО2, є будинки.

♻️ Лише 23% первинної енергії надходить із відновлюваних джерел.
У контексті переходу до кліматично-нейтрального будівельного сектору, біогаз та біометан є простим у запровадженні та економічно ефективним рішенням.

?️ Теплом, отриманим від спалювання цих газів, можна обігрівати об’єкти житлової та нежитлової інфраструктури. Котельні можуть розташовуватися або безпосередньо на місці, або бути під’єднаними до будівель через мережу централізованого теплопостачання.

⚙️ Для локального виробництва тепла можна використовувати таке енергоустаткування: когенераційні мініустановки, установки із паливними комірками або комплексні системи, такі як котел на біометані разом із електричним тепловим насосом.

? Біогаз і біометан є конкурентоспроможними відновлюваними джерелами теплової енергії, які можуть бути використані для потреб опалення такими способами:

  1. Подача біометану (біогазу, збагаченого до рівня природного газу) у газорозподільну систему, та його використання як палива для високоефективних газових котлів та гібридних теплових насосів у приватних і багатоквартирних будинках.
  2. Постачання тепла в центральну тепломережу від когенераційних установок, що працюють на біометані.
    У сільській місцевості, де немає доступу до газотранспортних систем, біогаз можна спалювати безпосередньо, без конверсії в біометан, подаючи отримане тепло в локальну тепломережу.
  3. Застосування зрідженого біометану та диметилового етеру, що виробляється з відновлюваних джерел, мешканцями приватних будинків, що не під’єднані до газорозподільної системи (заміна мазуту або LPG).

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!