ЄС посилює розвиток ВДЕ

12.10.2023
Новини

9 жовтня 2023 року, Європейська Рада ухвалила нову Директиву з відновлюваної енергетики, яка передбачає збільшення частки відновлюваної енергії в загальному енергоспоживанні ЄС до 42,5% до 2030 року з додатковим індикативним збільшенням на 2,5% (що дозволить досягти цільового показника в 45% до 2030 року) порівняно з нинішнім показником у 32%.

Одним з головних пріоритетів Директиви – спрощення і прискорення дозвільної процедури для проєктів з відновлюваної енергетики. Мета – прискорити впровадження ВДЕ в контексті плану ЄС REPowerEU, який має на меті досягнення незалежності ЄС від російського викопного палива після вторгнення росії в Україну.
Держави-члени розроблять зони прискорення розвитку відновлюваної енергетики, де проєкти з відновлюваної енергетики будуть проходити спрощені та швидкі процеси отримання дозволів. Розгортання відновлюваної енергетики також вважатиметься «переважаючим суспільним інтересом», що обмежить підстави для юридичних заперечень проти нових установок.

Україна володіє потужним потенціалом відновлюваних джерел енергії, зокрема, енергії вітру, використання якого, на жаль, до сьогодні було дуже повільним. Післявоєнна відбудова нашої енергетики, і економіки, в цілому, має базуватися саме на відновлюваних джерелах енергії. Якщо ми хочемо бути енергонезалежним, мати енергетичну систему з високім рівнем енергетичної безпеки, іншого шляху в нас немає. Проте, вже зараз нам необхідно виконати необхідну «домашню роботу» із спрощення дозвільної процедури в Україні, яка часто є заплутаною і корупційною.
І нарешті має бути прийнята комплексна державна енергетична політика з визначенням пріоритетності розвитку ВДЕ. Це означає не лише розробку та прийняття необхідного стратегічного документу, що містить єдину національну програму розвитку всієї енергетики, включаючи ВДЕ, а й забезпечення виконання цього стратегічного документу всіма центральними органами виконавчої влади, державними енергетичними компаніями, місцевими адміністраціями та іншими учасниками ринку. Як і в Європейському Союзі, проєкти з вітроенергетики та інших технологій ВДЕ повинні стати в Україні проектами пріоритетного суспільного інтересу.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!