welcome image

Зелена енергетика має найкращу стійкість до російських обстрілів – Українська Вітроенергетична Асоціація – УВЕА

27.04.2023
Новини

Україна має вирішити проблеми галузі зеленої енергетики та пріоритетно її розвивати, оскільки вона значно стійкіша до російських обстрілів і таким чином має можливості позбавити Росію здійснювати енергетичний терор, вважає голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков.

За його словами, аби держава вкладалася у вітроенергію, то блекаутів цього року можна було б уникнути зовсім, адже попри пошкоджені вітряки чи сонячні панелі станції можуть продовжувати генерувати енергію.
«У теплоелектростанцію якщо потрапляє ракета, то вона перестає повністю працювати. Якщо ракета потрапляє у вітроелектростанцію, то може бути знищена одна турбіна чи дві. Але весь вітропарк пошкодити неможливо. Багато треба ракет», – сказав Конеченков.
Він нагадав, що під час блекаутів у Одеській області функціонували три вітропарки, які працювали на користь країни та зменшували проблему відключень в області.
За словами Андрія Конеченкова, для розвитку вітрової енергетики найбільш перспективними регіонами є Одещина, Херсонщина, Миколаївщина та Запоріжжя, адже за рахунок перепадів температур у морях виникає постійний вітер.
Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!