Молоточок на аукціоні

“Зелений аукціон” на будівництво нових ВДЕ може відбутися вже 2024 року

05.07.2024
Новини

Аукціон із підтримки будівництва нових потужностей ВДЕ, так званий зелений аукціон, може відбутися уже цього року, повідомив голова енергокомітету Верховної Ради Андрій Герус.

Про це повідомляє “Енергореформа“.

“Є інформація Міністерства енергетики, що вони хочуть уже цього року провести аукціон на перші 100 МВт на впровадження нової потужності ВДЕ”, – сказав Герус під час IV Конференції з енергетичного права, що відбулася у Києві у п’ятницю, 5 липня.

“Хочемо, щоб розпочиналися аукціони підтримки ВДЕ, те, що було передбачено в законодавстві ще у 2018 році”, – сказав він.

Він зазначив, що зараз комітет відпрацьовує питання, чи потрібні якісь зміни до правової бази в цьому напрямі.

Головний експерт із відновлюваної енергетики Проєкту енергобезпеки USAID Олександр Мартинюк, виступаючи на конференції, припустив, що такі аукціони відбудуться восени.

“Із великою часткою ймовірності пілотні проєкти на невелику потужність відбудуться восени. Треба показати, що вони працюють. Така ініціатива є в Міненерго, і ми до неї залучені”, – сказав він.

Крім того, за словами Мартинюка, наступного тижня буде готовий реєстр гарантій походження енергії, а на початку серпня розпочнеться навчання зацікавлених сторін, як ним користуватися.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!