Задоволення потреб чистого енергетичного переходу: Готовність українських міст, використання прикладів інноваційного фінансування та заходів Поточний
Огляд проєкту
Незважаючи на російську агресію проти України, проєкт ANEW-LIFE має на меті посилити участь державного та приватного секторів у фінансуванні енергетичних заходів на рівні українських міст. Метою є визначення, розробка та тестування інноваційних фінансових механізмів для пришвидшення відновлення енергетичної інфраструктури України та підтримки декарбонізації місцевих громад, а також сприяння створенню нової стійкої та чистішої енергетичної системи України.
Проєкт ANEW-LIFE активно сприятиме визначенню перших кроків з відбудови країни та формуванню нової соціальної, економічної та технічної стабільності, починаючи з міст Житомир, Калуш і Ніжин.
Вплив проєкту:
ANEW-LIFE має реальний вплив на енергетичний ландшафт України. Цей проєкт служить джерелом натхнення для майбутніх зусиль у сфері сталої енергетики як в Україні, так і в Європі. Через масштабну кампанію з перевірки енергетичних моделей, підхід спільного творення та тестування фінансових схем у трьох містах-«маяках» (ЖИТОМИР, КАЛУШ, НІЖИН), проєкт ANEW-LIFE використає отримані результати не лише для розуміння їх впливу, але й для розробки стратегії просування концепції проєкту після його завершення. Ключовим елементом просування стане формулювання стратегії реплікації, яка буде застосована щонайменше у 10 містах України та щонайменше у 10 містах Європи.
Щоб досягти загальної мети, проєкт зосереджений на чотирьох основних завданнях:

Проєкт фінансується Європейським виконавчим агентством з питань клімату, інфраструктури та довкілля (CINEA) за дорученням Європейської Комісії.
Учасники проєкту:
-
ENGREEN SRL (EnGreen) – координатор проєкту, Італія.
-
BLUENERGY REVOLUTION SCRL (BER), Італія.
-
Громадська організація “Екоклуб” (Ecoclub), Україна.
-
DiXi Group NGO (DIXI), Україна.
-
FIFTHVOLT GMBH (5thVolt), Австрія.
-
ENERSAVE CAPITAL SARL (ENERSAVE), Люксембург.
-
CLIMATE ALLIANCE (CA), Німеччина.
-
AFIN-ALTERNATIVE FINANCING IFN S.A. (AFIN), Румунія.
-
Комунальна установа “Агенція розвитку міста Житомирської міської ради” (ЖИТОМИР), Україна.
-
Виконавчий комітет Ніжинської міської ради Чернігівської області (НІЖИН), Україна.
-
Відділ економічного розвитку Калуської міської ради (КАЛУШ), Україна.
-
Громадська спілка “GLOBAL 100 RE UKRAINE” (REUKRA), Україна.
Новини проєкту
Контактна інформація:
Контакти координатора: ENGREEN INFO@ENGREEN.WORLD | www.engreen.world