Сонячні панелі

АСЕУ закликала Кабмін не вимикати СЕС від мережі

20.06.2024
Новини

Асоціація сонячної енергетики України закликає уряд ефективно використовувати кожний наявний кіловат потужності й відмовитися від практики вимикання наявних сонячних електростанцій від мережі.

Відповідну петицію Асоціація сонячної енергетики України оприлюднила на своїй фейсбук-сторінці.

Даємо її текст повністю:

“В умовах постійного дефіциту електроенергії необхідно ефективно використовувати кожний наявний кіловат потужності. Домашні сонячні електростанції вже цим літом могли би допомогти енергосистемі та забезпечити електроенергією багато сусідів. Однак їх постійно вимикають від мережі!

Така ж ситуація склалася з сонячними електростанціями на підприємствах, які були побудовані для власного виробництва, але через відключення не можуть віддати вироблені надлишки в енергосистему України.

Також, нагального рішення потребує і мікро-генерація – “СЕС для квартири”. Треба максимально спростити правила по відпуску електроенергії в мережу для “балконних СЕС”, встановивши обмеження на віддачу в мережу у 600 Вт, як в країнах Євросоюзу. Це найбільш наближена до споживача генерація, і лише законодавчі норми зупиняють її розвиток в Україні.

Зважаючи на ситуацію, АСЕУ подала петицію до Кабінету Міністрів України, де описала пропозиції вирішення цієї проблеми.

Пропонуємо всім, хто розділяє позицію АСЕУ, підписати петицію для розгляду Урядом запропонованих варіантів вирішення – https://petition.kmu.gov.ua/petitions/6617“.

Нагадаємо, в ці дні АСЕУ представляє Україну на найбільшій міжнародній виставці у галузі сонячної енергетики InterSolar 2024 у Мюнхені. Український стенд оформлений у національних кольорах зі стилізованим орнаментом вишиванки. Знайти його можна під №159 в Hall A3.

Партнерський матеріал

Стати учасником
100 RE UA

Перейти на 100% відновлюваної енергетики в Україні – можливо!